ÖDÜLLÜ GÖREV

Videoyu Aç ÖDÜLLÜ GÖREV
A
a

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında ‘sohbetlere’ ilişkin itiraflarda bulunan tanık H.T, “Görevlerini tamamlayanlara eşarp ve hediye çeki verilirdi. Bir keresinde Fethullah Gülen’den eşarp gelmişti” dedi.


4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık Z.T. ile avukatı hazır bulundu. Suçlamaları reddeden sanık, örgütle hiçbir bağının olmadığını ileri sürerek tahliye ve beraatini istedi. Duruşmada dinlenilen tanık H.T. ise sanığı tanıdığını, ‘il ablası’ M.A’nın düzenlediği toplantı ve sohbetlerde bu kişiyi gördüğünü söyledi. H.T, 10-12 kişinin bulunduğu ‘sohbetlere’, gazete üyeliği, himmet, kurban bağışı gibi konulardan sorumlu sözde ablaların da katıldığını ileri sürdü.
10 DEFA GÖRDÜM
Örgütte ‘büyük bölge imamı’ ve ‘küçük bölge imamı’ gibi ayrımlar olduğunu anlatan tanık, şöyle konuştu: “Sanığı sohbet ve toplantılarda 10 defa görmüşümdür. Ben örgütün küçük bölge imamıydım. Sanığın ne görevde olduğunu bilmiyorum fakat sesinden ve yüzünden, gördüğüm kişi olduğuna eminim. Sohbetlerde örgüt elebaşının videoları izletilirdi. Görevlerini tamamlayanlara eşarp ve hediye çeki verilirdi. Bir keresinde Fethullah Gülen’den eşarp gelmişti. Ayrıca izletilen videolardan, il ablası çıkarımlar yaparak açıklamalarda bulunurdu.”
MAHKEME ERTELENDİ
Mahkeme başkanının “Daha önce sanık hakkında ‘gazete aboneliğinden sorumlu’ demişsin. Şimdi hatırlamadığını söylüyorsun. Neden?” sorusu üzerine tanık H.T, “Yüzünü benzetmişim. Daha sonra o olmadığına kanaat getirdim ama Z.T’yi üstümüzdeki ablaların yanında pek çok kez gördüm” dedi. Daha sonra mütalaasını veren savcı, sanığın ‘silahlı terör örgütü üyesi olmak’ suçundan ilgili kanun maddelerine göre cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, davayı karara bağlamak üzere duruşmayı erteledi. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi