ÖĞRENCİLERE 'ÇEMBER' BASKISI  

Okunma: 409
Videoyu Aç ÖĞRENCİLERE 'ÇEMBER' BASKISI  
A
a

TEOG yerine getirilen yeni sistemde son getirilen ‘Çember Sistemi’ ile Anadolu Lisesi’ne gitmek isteyen öğrenciler zorunlu olarak İmam Hatip ve Meslek liselerine yönlendirilecek.

TATSIZ SÜRPRİZLER
Milli Eğitim Bakanlığı  yerleştirme işlemlerinin ‘Çember Sistemi’ ile olacağını açıkladı. TEOG yerine geliştirilen yeni sistemde merkezi sınavla ‘nitelikli liselere"  yerleştirilecek 120 bin öğrencinin dışında kalan 1 milyon öğrenciyi ‘tatsız ve haksız’ sürprizler bekliyor.  Eğitim bölgeleri üç çemberden oluşacak. Bu üç çemberin her birinde üç tür okuldan (Anadolu lisesi, İmam Hatip, Meslek lisesi) 9 okul bulunacak.
 
BEŞ SEÇENEK
Öğrenciler bu 9 okuldan 5’ini zorunlu olarak seçecek. İşte asıl çember baskısı burada başlıyor. Sadece Anadolu lisesine gitmek isteyen bir öğrenci eğitim bölgesi çemberindeki üç Anadolu lisesini tercih ettikten sonra zorunlu olarak İmam Hatip veya Meslek liselerinden ikisini daha seçmek zorunda bırakılacak.  Böylece yoğun talep nedeniyle Anadolu lisesine giremeyen öğrenci istemediği halde İmam Hatip'e ya da Meslek lisesine gitmek zorunda kalacak.HABERİN DEVAMI TARIK SAYER'İN KÖŞESİNDE
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi