Öğrenme şenliği

Okunma: 425
Videoyu Aç Öğrenme şenliği
A
a

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Öğrenme Şenliği programında konuşan Vali Özdemir Çakacak, kentimizde 2 bin 352 kursiyerin okuma yazma öğrendiğini söyledi.


Valilik Meydanı’nda gerçekleştirilen açılışına; Vali Özdemir Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ve eşi Nuray Özen,  kamu kurum amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Programda konuşan Vali Çakacak, “Ülkemizde, ilk defa Öğrenme Şenlikleri Eskişehir’de başlatılmıştır. İlimizde 14 ilçemizde yaygın eğitim kurumları olarak Halk Eğitim Merkezlerimiz ve bir adet Olgunlaşma Enstitüsü Müdürlüğümüz bulunmaktadır. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında genel, okuma-yazma, mesleki ve teknik alanlarda, unutulmaya yüz tutmuş eserleri canlandırmaya yönelik toplam 2 bin 939 kurs açılarak, 59 bin 831 kursiyere eğitim verilmiştir. Şu ana kadar il genelinde 2 bin 352 kursiyere okuma-yazma eğitimi verilerek sertifikalandırılmıştır. İlimizde okuma yazma bilmeyen kalmayıncaya kadar okur-yazar seferberliği devam edecektir” diye konuştu. ‘Okuryazarlık Seferberliği’ kapsamında okuma yazma öğrenen Nuran Çetin ve Nebi Dokuzlar şiir okudu. Daha sonra Vali Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, serginin açılış kurdelesini keserek stantları gezdi.
Şenlikten sonra Odunpazarı Gazi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu’nda gerçekleştirilen törene katılan Vali Çakacak, ‘Okuryazarlık Seferberliği’ kapsamında kursları tamamlayan 100 kursiyere sertifikalarını teslim etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi