Öğretmenler boyun eğmez

Okunma: 304
Videoyu Aç Öğretmenler boyun eğmez
A
a

Öğretmen Okullarının 170’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle Eğitim Sen, Eğit-Der ve TEODER tarafından düzenlenen ortak basın açıklamasında konuşan Eğitim Sen Sekreteri Özge Akgül Ayaz, “Öğretmen boyun eğmez” dedi.

EĞİTİM SEN, EĞİT DER ve TEODER tarafından düzenlenen ortak basın açıklamasında konuşan EĞİTİM SEN Eğitim Sekreteri Özge Akgül Ayaz, “Öğretmenlik mesleğinin ülkemizde uzun yıllar cazip ve saygı duyulan bir meslek olarak kabul edilmesinde 170 yıl önce kurulan öğretmen okullarının ve bu okullardaki eğitim felsefesinin payı büyüktür. Biz Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası, EĞİT-DER ve TEODER olarak, başta eğitim sistemi olmak üzere tüm toplumsal yaşamı kuşatan ve kendi ihtiyaçları doğrultusunda biçimlendirmek isteyenlere kaşı yürüttüğümüz mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. 170 yıllık öğretmen mücadelesinin ışığında bir kez daha yineliyoruz öğretmen boyun eğmez öğretmen ders verir” diye konuştu.
8 yıldır bulunamadı
Daha sonra Eğitim Sen tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında 8 yıl önce kaybolan Mehmet Ali Örkmez’in tüm çabalara rağmen bulunamadığı belirtildi. Eğitim Sen Şube Sekreteri Kemal Koçak, “Mehmet Ali’nin kaybolmasına ilişkin soruşturmalarda hiçbir ilerleme kaydedilmemesi ‘soruşturmaların titizlikle yapılmadığı hatta ihmal olduğu’ düşüncesini akla getirmektedir. Eğitim Sen olarak arkadaşımızı asla unutmayacağız” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi