Öğretmenleri tehdit ediyor

Okunma: 485
Videoyu Aç Öğretmenleri tehdit ediyor
A
a

Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen’in geçtiğimiz günlerde öğretmenlere attığı mesaj ile öğretmenleri tehdit ettiğini ileri sürdü.

Geçtiğimiz gün Necmi Özen’in “bismillah diyerek başlayacağımız yeni eğitim-öğretim yılının hayırlar getirmesini” dileyerek mesajına başladığını ve öğretmenleri attığı mesajla tehditkar şekilde uyardığını iddia eden Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, “Yeni müfredatın savunuculuğunu “var olma” mücadelesi olarak tanımlayan Özen, koltuğuna nasıl sıkı sıkı bağlı olduğunu kanıtlamış, ‘bu konudaki itirazları ‘kendisine bir karşı duruş olarak algılayacağı’ notunda ise aba altından sopa göstermiştir. ‘Karşı duruşların ahengi bozacağı’ iddiasının altını çizen Özen ve benzerleri bilmelidirler ki; çocuklarımızın ve dolayısıyla ülkemizin geleceğine yönelik bir saldırı varsa, Eğitim-İş, tam da o saldırının ahengini bozmak ve bertaraf etmek için vardır” dedi.
Necmi Özen’in öğretmenlere attığı mesaj şu şekilde:  Seminer çalışmalarını en verimli şekilde, herhangi bir gevşeme olmadan sürdürmeli. Müfredat ve yeni programlar ile ilgili yenilikler var olma mücadelesi gibi kabul edilmeli. Seminerlere katılım ve yıl boyu uygulamalar mutlaka bu bakış açısı ile takip edilmeli. Yeni programlara, bakanlık uygulamalarına karşı duruş gösterenlere müsamahanın bir karşı duruş olarak tarafımdan algılanacağını yönetici arkadaşlar bilmeli. Bu durumun aramızdaki ahengi bozacağı unutulmamalı. MELTEM KARAKAŞ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi