Okutalım deyip çaldı

Videoyu Aç Okutalım  deyip çaldı
A
a

Bir kişinin parasını ve iki bileziğini alıp “Paraları hocaya okutalım, bolluk bereket olsun” diyerek dolandırdığı iddiasıyla yargılanan sanığa, zarar miktarının şikayetçiye ödenmesi için süre verildi.


1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına, kadın tutuklu D.B. (46), Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Şikayetçi H.T. (55) ve taraf avukatları ise duruşma salonunda hazır bulundu. Şikayetini yineleyen H.T, zararının karşılanmasını ve sanığın cezalandırılmasını istedi. Suçlamayı kabul etmeyen sanık D.B. ise savunmasında, “Ben bu suçu işlemedim ama yine de belirtmiş olduğunuz zararı gidermek istiyorum. Bu nedenle tarafıma süre verilmesini talep ediyorum” ifadelerini kullandı. Mahkeme heyeti, sanığa tespit edilen 11 bin 20 liralık zararı gidermesi için süre vererek duruşmayı 25 Nisan'a erteledi. 
OLAYIN GEÇMİŞİ
11 Nisan 2014’te Tunalı Mahallesi Turgut Reis Caddesinde yürüyen Hatun Tiryaki'yi durduran D.B’nin, “Yenge sen bizim mağazadan çok alışveriş yapardın. Ahmet ağabey ne yapıyor? Senin özürlü bir kardeşin varmış. Arkadaşımın birikmiş parası var. Senin kardeşine bu paradan verelim” dediği belirtildi. H.T’nin, 300 lira verdiği D.B. ile Sakarya Caddesinde bir süre yürüdüğü bildirilen iddianamede, daha sonra sanığın, “Paraları hocaya okutalım, bolluk bereket olsun” ifadesini kullandığı, bunun üzerine H.T’nin kolundaki iki bileziği de verdiği aktarıldı. İddianamede, bir eve giren bu kişilerden D.B’nin, paraları ve bilezikleri okutacağını söyledikten sonra şikayetçinin yanından ayrılıp bir daha dönmediği kaydedilerek sanığın cezalandırılması talep edildi. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi