Ölüme terkedildi

Videoyu Aç Ölüme terkedildi
A
a

Çifteler Cezaevi’nden Ayvalık Cezaevi’ne nakledilen şeker, kalp ve tansiyon hastası mahkum Aynur Uyar’ın nakledildikten sadece 10 gün sonra hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Aynur Uyar’ın hasta olmasına rağmen izne çıkarılmadığını ve cezaevinde gerekli tedavisi yapılmadığını aktardı. Ayvalık Cezaevi’ndeki hak ihlallerini bu ‘cinayet gibi ölümden’ önce Meclis gündemine taşıdığını belirten Çakırözer, “Uyardık ama karşılık bulamadık, önlem alınmadı. Şeker, kalp ve tansiyon hastası Uyar cezaevindeyken durumunun daha da kötüleşti, buna rağmen hastaneye götürülmedi ve rapor verilmedi, Uyar göz göre göre ölüme terkedildi” dedi. Çifteler Cezaevi’nden Ayvalık Cezaevi’ne nakledilen şeker, kalp ve tansiyon hastası mahkum Aynur Uyar’ın hayati tehlikesi olmasına rağmen tahliye edilmemesi hayatına mal oldu. Aynur Uyar, ailesinin tüm taleplerine karşın izne bile çıkarılmadı, Ayvalık Cezaevi’ne nakledildikten 10 gün sonra, 19 Temmuz’da yaşamını yitirdi.
UYARDIK ÖNLEM ALINMADI
Kapatılan Eskişehir Çifteler Kadın Açık Cezaevi’nden Ayvalık Cezaevi’ne 135 kadın ve 8 çocuğun nakledilmesinin ardından Ayvalık Cezaevi’ndeki hak ihlalleri ile ilgili uyarıda bulunduğunu anımsatan Çakırözer, “Aynur Uyar’ın ölümünden önce uyarmıştık. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e soru önergesi vermiştik ama karşılık bulamadık. 3 gün sonra da bu cinayet gibi ölüm gerçekleşti, Uyar göz göre göre ölüme terk edildi” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi