Önce çocuk!

Videoyu Aç Önce çocuk!
A
a

‘Mutlu Çocuklar, Mutlu Toplum’ anlayışını benimseyen Odunpazarı Belediyesi’nde parklarından halk merkezlerinde açtığı atölyelere kadar tüm çalışmalarında önceliği çocuklara veriyor.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü başta olmak üzere; Park ve Bahçeler, Sosyal Yardım İşleri, Kültür ve Sosyal İşler, Spor ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Odunpazarı Belediyesi’nde çocuklar için çalışmalar yürüten müdürlükler arasında yer alıyor. Ihlamurkent Gündüz Bakım Evi ve Kreşi (Oyunpazarı) açıldığı 5 Aralık 2014’den günümüze kadar toplamda 407 çocuğa eğitim verdi.

ONLARIN DA HAKLARI VAR
Odunpazarı Belediyesi, çocukların haklarını öğrenmesi, büyüklerinde çocuk haklarını hatırlaması için 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesi’ni kitaplaştırdı. Çocukların anlayacağı bir biçimde tasarlanan Çocuk Hakları Kitabı, Türkiye’de çocuklar için hazırlanan bu kapsamda ilk kitap olma özelliği taşıyor.

308 ÇOCUK OYUN ALANI
Çocukların doyasıya oynadığı, keyifli zaman geçirdiği parklar ve yeşil alanlar, Odunpazarı Belediyesi’nin önem verdiği hizmetler arasında yer alıyor. 2014 yılından beri 308 adet çocuk oyun alanı oluşturan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çocukların spor yapması için 14 futbol, 44 basketbol, 12 voleybol sahası yaptı. 1’i çocuk fitness alanı olmak üzere toplam 179 fitness alanı, 1 adet mini golf sahası yaptı.

TİYATRO İLE TANIŞTIRDI
2014 yılında Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Kaymakamlığı ve Tarım Köy Hizmetleri Müdürlüğünce ‘Tarladan Tiyatroya’ projesini gerçekleştirildi. Şehir dışından gelen 63 mevsimlik işçi çocuk için kentin birçok yerinde eğlence ve geziler düzenlendi. Çocuklar ilk kez tiyatro ile tanıştı. Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılan 24 adet çocuk filminin gösteriminin yapıldığı etkinliklerde ise 26 bin çocuk film izledi. ‘Çocuk Tiyatrosu’ kapsamında 12 çocuk oyununu ise yaklaşık 25 bin çocuk bir araya geldi.

31 AYRI ATÖLYEYE
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, bünyesinde bulunan 11 Halk Merkezi, 2 gençlik merkezi ve OMEK’te 31 ayrı branşta atölyeler açtı. İzcilikten, sosyal deneye, İngilizceden çocuk jimnastiğine birbirinden farklı alanda açılan atölyelere 13 bin 521 çocuk katıldı. Spor İşleri Müdürlüğü de, yaklaşık 20 bin 18 çocuğun spor yapmasını sağladı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi