Onu sevecek birine muhtaç

Okunma: 759
Videoyu Aç Onu sevecek  birine muhtaç
A
a

Damla Avcı, eski sahipleri tarafından sokağa terk edilen ve aşırı kiloları yüzünden tedaviye ihtiyacı olan Zeytin’in kendisini sevecek biri tarafından sahiplendirilmesi ve tedavisinin yapılması gerektiğini söyledi.

HABER: MELTEM KARAKAŞ

Zeytin, daha önce ev köpeği iken, eski sahibi tarafından sokağa terk edilmiş bir köpek. Aşırı kilolarından kaynaklı kalça çıkıklığı var ve yürümekte zorlanıyor. Birkaç aydır tüm gününü İsmet İnönü Caddesi üzerinde bulunan dükkânda geçiren Zeytin, şimdilerde kendisini sevecek biri tarafından sahiplendirilmeyi bekliyor. Dükkânda satış elemanı olarak çalışan Damla Avcı, Zeytin’i şöyle anlatıyor: “Aşırı kilosu olduğu için kalça çıkıklığı olmuş. Yürümekte zorlanıyor. Bu yüzden de zayıflaması lazım. Ama sahiplenilmesi lazım önce. Sahiplendirildiği zaman düzenli yemek yiyecek ve zayıflayacak. Sonra da iğne tedavisi görecek. Eğer tedavi edilemezse o şekilde, ameliyata alınacak. O yüzden de onu sevecek biri tarafından sahiplendirilmesi lazım. Bizim için en önemli olan şey sahiplendirilmesi” dedi.


TEDAVİ EDİLMESİ LAZIM
Eskiden Zeytin’in ev köpeği olduğunu fakat daha sonra terk edildiğini bu yüzden de insanlara çok güveni olmadığını anlatan Avcı, “Ama sevmek istediğiniz zaman hemen kendisini sevdiriyor. İlgiye muhtaç gerçekten. İki üç aydır burada. Adalar’da geziyordu. Biz onu içeriye almaya başladık. Sabah geliyor kapanışa kadar burada kalıyor. Birkaç kere eve götürdük ama bizim evimiz eski bina. Yukarıya kadar çıkaramıyoruz. Akşam dükkânı kapattığımızda çıkarmamız gerekiyor. Tek kaldığında korkuyor çünkü. O yüzden dışarı çıkarıyoruz. Sabaha kadar buralarda kalıyor. Sabah geri gelip yatıyor. Bazen dükkâna giremiyor biz kaldırıyoruz çıkartıyoruz” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi