ÖNÜNÜ KESEMEZLER

Okunma: 201
Videoyu Aç ÖNÜNÜ KESEMEZLER
A
a

İstanbul’da düzenlenen Yerel Yönetimler ve Adalet Sempozyumu’nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yılmaz Hocanın önünü kesebilirler mi? Hayır” dedi.

Sarıyer Belediyesi ve Ülke Politikaları Vakfı işbirliğiyle düzenlenen Yerel Yönetimler ve Adalet Sempozyumu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleşti. Sempozyuma, CHP milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ülke Politikaları Vakfı Başkanı Avukat Hüseyin Karataş’ın yanı sıra Altan Öymen, Murat Karayalçın ile bazı CHP'li belediye başkanları da katıldı.
Adaleti ya getireceğiz, ya getireceğiz diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Değerli arkadaşlarım; bu toplantı çok önemli ve değerli. Arkadaşlar adaleti yerel yönetimlerde arayacaklar. Özellikle Yılmaz Hocamın belki başından geçen olayları burada anlatması benim için de çok değerli. Kendisini birkaç kez dinledim, ama kendi kentine yani Eskişehir’e hizmet getirmek istiyor. Hiçbir ayrım yapmadan su içecekler, suyu herkes içecek, su gelecek, herkes kullanacak, sadece CHP’liler değil bütün Eskişehirliler ama “Sen misin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı? Sen misin Cumhuriyet Halk Partili? Ben senin önünü keseceğim” diyor. Yılmaz Hocanın önünü kesebilirler mi? Hayır. Kime zararı veriyorlar? Eskişehir’e zarar veriyorlar” diye konuştu.
YIKAMIYORLAR
Türkiye’nin tekrar eski günlere gelmesini arzu ettiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “CHP’li belediyelere destek verilmiyor, para verilmiyor. Amaçları muhalefet partisi belediyeleri zor duruma düşürmek. Eskişehir’i yıkamıyorlar birçok sıkıntı çıkardılar ama bizi yıkamazlar” dedi. Susuzluk yaşamamak için yeni bir yerde su bulduklarını ifade eden Büyükerşen Ilıca Barajı konusunda şöyle konuştu, “Ilıca bölgesini kamulaştırdık. Paraları ödedik mülk bizim oldu. Kendi arazimize baraj duvarı örmek için oy birliği ile karar çıkarttık. Köy İşleri Bakanlığı tamam dedi. Dikkatiniz çekerim kendimiz yapıyoruz. Sonrasında Toprak Koruma Kurulu yanlış olmuş diye itiraz etti. Mahkeme çalışmaları durdurdu. Üç sene bekledik su iyice birikti, yeni bir idari karar aldık. Vali Bey ile görüştük suyu musluktan akıtacağız dedik. Bütün evrakları tamamladık gönderdik. Tarım Bakanlığından yapılmasında sıkıntı yok denildi biz de çalışmalara hız verdik. Bazı siyasiler baskı yaptı yeni davalar açın durdurun bu çalışmaları diye ve vali merkeze çekildi. Tarım Bakanlığından heyet geldi DSİ’den yazı geldi. DSİ bize 2 km uzağa baraj yapmak için izin istiyor. Biz hala beklemedeyiz.”
FELAKETE SÜRÜKLEYECEKLER
Başkan Büyükerşen Alpu’da yapılmak istenen kömürlü termik santralin birinci sınıf tarım arazilerine kurulacağını hatırlatarak, “Eskişehir ayağa kalktı. Eskişehir’i felakete sürükleyecekler. Eskişehir’de bütün günümüz termik santrale karşı direnmekle geçiyor. Yapılabilir oy sayısını alamıyorlar. Kurulun oranını değiştirdiler. Bunlarla boğuşuyoruz” ifadelerini kullandı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi