Özgürlük çağrısı

Videoyu Aç Özgürlük çağrısı
A
a

Silivri Cezaevi’nde tutuklu CHP eski Milletvekili ve PM üyesi Eren Erdem ile gazeteciler ve hak savunucularını ziyaret eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Meclis’te düzenlediği basın açıklamasında Eren Erdem ve tüm gazeteciler için özgürlük çağrısında bulundu.

 Eski milletvekilleri, Parti Meclis Üyesi Eren Erdem’in 206 gündür haksız, hukuksuz tutuklu olduğunu vurgulayan Çakırözer, Eren Erdem’in tutukluluğuna ilişkin Üst Mahkeme’ye yapılan itirazın 11 gündür yanıtlanmadığını belirterek, “İtirazı değerlendirmekte olan mahkemenin en kısa sürede 23. Ağır Ceza Mahkemesi kararına uyarak Eren Erdem’i tahliye etmesini bekliyoruz. Bu karar ertelenmeden bugün verilmelidir ve Eren Erdem derhal özgür kalmalıdır” dedi. CHP’nin gazeteci kökenli Milletvekili Utku Çakırözer Silivri Cezaevi ve Bakırköy Cezaevi’nde aralarında Eren Erdem’in de bulunduğu tutuklu gazeteciler ile sivil toplum örgütü kurucusu Osman Kavala ve Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı Selçuk Kozağaçlı’yı ziyaret etti. Ziyaretleri sonrasında Meclis’te basın açıklaması düzenleyen Çakırözer, düşüncesi, eleştirisi ve ifadesi nedeniyle özgürlüklerinden mahrum bırakılan gazeteci, hukukçu, siyasetçi ve öğrencilerin bir an önce özgür bırakılması çağrısında bulundu.
ÖĞRENCİLER EĞİTİMDEN MAHRUM
Sosyal medya paylaşımı nedeniyle 7 aydır cezaevinde bulunan Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Gönül Gören’in sınavlarda başarılı olduğu halde devamsızlık nedeniyle derslerine devam edemediğini belirterek, “ Gönül Gören bir sembol isimdir. Onun gibi cezaevlerinde yüzlerce öğrenci eğitimlerine son vermekle karşı karşıyalar. Bu insanlar özgürlüğünden mahrumken en azından okulundan, eğitiminden mahrum bırakılmamalıdır” çağrısında bulundu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi