Özlem ve saygıyla anıyoruz...

Okunma: 363
Videoyu Aç Özlem ve saygıyla anıyoruz...
A
a

Bugün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yıl dönümü... Her 10 Kasım’da olduğu gibi Ata’yı kaybettiğimiz saat olan 09.05’te hayat yine duracak; Türkiye’nin dört bir yanından binlerce yurttaş, Ata’yı anmak için bugün Anıtkabir’e akacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sevgi, saygı ve büyük özlemle anılıyor. Atatürk, tüm yurtta törenlerle anılacak. Eskişehir'de Vilayet Meydanı’nda saat 08.30’da başlayacak anma töreninin ardından saat 09.00’da Atatürk’ün kendi sesinden 10. Yıl Nutku dinletilecek.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için İstanbul’da düzenlenecek törenlerin merkezi Dolmabahçe olacak. Yurttaşlar, Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu yerde, Dolmabahçe Sarayı’nda buluşacak. Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği yürüyüş saat 08.00’da Barbaros Bulvarı’ndaki Sabancı Anadolu Lisesi önünden başlayacak. 7’den 70’e tüm katılımcılar Dolmabahçe Sarayı’na kadar ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk resimleriyle yürüyerek insan zinciri oluşturacak.

YURTTA BÜYÜK ETKİNLİKLE ANILIYOR

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıldönümünde anılıyor.

ESKİŞEHİR: Vilayet Meydanı’nda saat 08.30’da başlayacak anma töreninin ardından saat 09.00’da Atatürk’ün kendi sesinden 10. Yıl Nutku dinletilecek.

BİLECİK: Bozüyük ilçesinde 4 Eylül Mahallesi’nde eğitim veren Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu’nda 2 ve 4. sınıf öğrencilerinden oluşan 100 kişilik bir öğrenci grubu okul bahçesindeki Atatürk Anıtı’nın önünde Türk Bayrağı açarak “ATA” yazdı.

BURSA: CHP’li Mudanya Belediyesi, Atatürk’ü özel bir etkinlikle anacak.

KAYSERİ: Atatürkçü Düşünce Derneği Kayseri Şubesi işbirliği ile Mustafa Kemal Atatürk’ ün 79. ölüm yıldönümü kapsamında çok özel bir sergiye ev sahipliği yapacak olan Meysu Outlet AVM, Mustafa Kemal Atatürk’ü özel fotoğrafları ile anacak.

ANTALYA: CHP’li Muratpaşa Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79’uncu ölüm yıldönümünde büyük ölçüde nadir ve görülmemiş fotoğraf ve kartpostallardan oluşan bir sergiye ev sahipliği yapacak.

ADANA: Atatürk’ün yaşamını yitirdiği saat 09.05’te Adanalılar “Ata’ya saygı zinciri” oluşturacak.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi