Özlük hakları geri verilsin

Okunma: 245
Videoyu Aç Özlük hakları geri verilsin
A
a

Eskişehir Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası 48. Olağan Genel Kurulu başladı. Kurulda konuşan Başkan Mehmet Kızılinler, "Veteriner hekimlerin özlük hakları ve yıpranma payları geri verilmeli" dedi.

Eskişehir Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası 48. Olağan Genel Kurulu, Eskişehir Ticaret Odası toplantı salonunda düzenlenen etkinlikle başladı. İki gün sürecek genel kurulun ilk ayağı İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan seçimi ve denetim raporlarının incelenmesi ile devam etti. Eskişehir Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Veteriner Hekim Mehmet Kızılinler, kurulda yaptığı konuşmada, başkanlığı süresince geçen iki yılı ve veteriner hekimlerin özlük hakları problemlerini değerlendirdi. Genel kurul, yarın yapılacak olan başkanlık seçimleri ile devam edecek. 

Toplantıda konuşan Başkan Mehmet Kızılinler, görevi süresince geçen iki yılı değerlendirirken veteriner hekimlerin yaşadığı problemlere de değindi. "Veteriner hekimlerin özlük hakları ve yıpranma payları geri verilmeli" diyen Kızılinler, "İki yılımız bugün itibariyle bitiyor. Biz bir ekip ruhuyla çalışıyoruz ilk geldiğimiz günden beri. Geçen zaman içerisinde gün oldu meslektaşımıza yapılan saldırıya hep beraber karşı durduk. Gün oldu belediyelerde çalışan arkadaşlarımıza uygulanan mobbinge karşı hep beraber mücadele verdik. Özellikle aşı uygulama ücretleriyle alakalı mesleğimiz bir kuruşluk meslek haline getirilmeye çalışıldı. Hep beraber buna dik duruş gösterdik. Özlük haklarıyla ilgili mücadelemiz halen devam ediyor. Gün oldu bir tane Cumhurbaşkanı adayı çıktı ‘Veteriner hekimden TÜBİTAK Başkanı olmaz’ dedi. Ona tepki gösterdik. Görevimizin her daim başında en az kendi işimiz kadar sahiplenerek iki yılı bitirdik" ifadelerini kullandı. İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi