Parlamenter sistemi kulaklara üflüyorlar

Videoyu Aç Parlamenter sistemi kulaklara üflüyorlar
A
a

Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Hüseyin Özcan, ülkede sistem tartışmasının yeniden başladığını söyleyerek, bu sistemle tekrar iktidar olamayacaklarını anlayanların kulağına üfleyip tekrar parlamenter sisteme geçmenin ülkenin menfaatleri doğrultusunda olacağına dair konuşmalar yaptıklarını söyledi.


2017 yılının Nisan ayında yapılan referandumu hatırlatan DP İl Başkanı Özcan, “Burada Nisan 2017’de bir referandum yapılacaktı, referandum da neden hayır denmesini sürekli buradan paylaştık. Bu sistemin Türkiye için uygun bir sistem olmadığını, bu sistemin sadece mevcut iktidar partisi tarafından kendi şahsi emelleri için yapılan bir sistem olduğunu defalarca, boğazımız patlayana kadar anlattık. Ancak netice itibariyle sandıktan çıkana hepimiz saygı gösterdik. Görüyoruz ki son zamanlarda bir sistem tartışması tekrar Türkiye’nin gündemine oturmuş durumdadır. 23 Haziran seçimlerinde İstanbul’un kaybedilmesinin ardından özellikle bu sistemi artık ellerinde tutamayacaklarını, bu sistemle tekrar iktidar olamayacaklarını anlayanlar sistemi sümen altından çıkarıp birilerinin kulağına üfleyip tekrar parlamenter sisteme geçmenin ülkenin menfaatleri doğrultusunda olacağına dair konuşmalar yapmaktadır” dedi.
KURULA NEYİ DANIŞACAKLAR?
Kurulan Yüksek İstişare Kurulunu da eleştiren Özcan, “Danışmak için Yüksek İstişare Kurulu kurdular. Kendi yandaşlarını atayarak yüksek maaş verdiler. Danışacağınız bir kurum varsa halkın oylarıyla halkın içinden gelen milletvekillerine danışın. Siz parlamentere danışmayın gidin Yüksek İstişare Kuruluna danışın. Halkın içinden gelmeyen, halkın sorunlarını bilmeyen kurula neyi danışacaksınız?” diye tepki gösterdi. Merkez Bankası başkanının görevden alınarak başka bir ismin atanmasını hukuksuzluk olarak niteleyen Özcan, “Ekonomiyle ilgisi olmayan türlü entrikalarla göreve getirmiş, türlü entrikalarla da haksız yere görevden alınmıştır. Bu Türkiye’ye yapılmış büyük bir haksızlıktır” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi