Performansa AK Parti’den ret

Okunma: 308
Videoyu Aç Performansa AK Parti’den ret
A
a

Odunpazarı Belediyesi’nin 2018 yılı performans programının görüşüldüğü meclis toplantısında, AK Partili meclis üyeleri performans programına karşı oy kullandı.

Odunpazarı Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Kazım Kurt başkanlığında gerçekleşti. 2018 yılı performans programının görüşüldüğü meclis toplantısında karşı oy kullandıklarını söyleyen AK Partili Meclis Üyesi Ahmet Yapıcı, stratejik plan ile mali hedeflerin birbirine uygun olmadığını söyledi. Karşı oy kullanma sebeplerini açıklayan AK Partili Adem Kara ise, “Performans programına baktığımızda birçok hedef ve göstergelerde tutarsızlıklar vardır. Bu tutarsızlıkların bazıları amaçlanan hedeflere ulaşmasının zor göründüğü, bazı hedeflenen faaliyetlerin kaynak ihtiyaçlarının doğru maliyetlendirilmediği bazı faaliyetlerin de ölçülebilir olmadığı kanaatindeyim. Belirtilen kaynak ihtiyaçlarının bildirimlerinin gerçekçi olmadığını, amaçlanan hedeflere ulaşmanın gerçekçi olmadığını bazı faaliyetlerin ölçülebilir olmadığı için Odunpazarı belediyesi 2018 yılı performans programına AK Parti grubu olarak ret oyu vereceğimizi bildiririm” dedi.

BÜTÇEMİZ KADAR YARDIM EDİYORUZ
Başkan Kazım Kurt ise, söz konusu faaliyet raporunda hedeflenen rakamlarla sonuçların birbiriyle tutarlı olduğunu anlatarak örnekler verdi. Başkan Kurt, “Mesela Halk Market olarak hedef 700 aileye yardım etmekti. Sene başında 700 aile olarak belirleniyor. Ve bir yıl boyunca o aileler oradan alışveriş yapıyor. Keşke gücümüz olsa da 700 bin aileye yardımcı olsak. Neden 700 diye sorulmaz? Yeni kaynak bu sayıyı artırabiliriz seneye. Anormal bir şey olduğunu düşünmüyorum. Gücümüz ve bütçemiz oranında yardımcı oluyoruz” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi