Pony antrenörleri Eskişehir’de eğitiliyor

Okunma: 333
Videoyu Aç Pony antrenörleri Eskişehir’de eğitiliyor
A
a

Türkiye Binicilik Federasyonu ve Fransa Binicilik Federasyonu ortaklığıyla pony biniciliğini geliştirmek için hayata geçirilen proje kapsamında Ankara, İstanbul ve İzmir'in ardından Eskişehir'de de pony antrenörleri eğitiliyor.  

İki günlük eğitim
Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksekokulu'nda Türkiye Binicilik Federasyonu Pony Antrenörü Tulya Kurtulan ile Fransa Binicilik Federasyonu Pony Antrenörü Pascal Audinette tarafından verilen iki günlük eğitime okulun mezunları katıldı. Tulya Kurtulan, Türkiye'deki pony binicilerinin ve antrenörlerinin sayısını artırmak için yılbaşından bu yana ortak çalıştıklarını söyledi. Ponylerin, üç yaş itibarıyla çocukları biniciliğe başlatmanın ilk adımı olduğunu ifade etti.
 
“Sisteme ihtiyaç var”
Kurtulan, “Doğru binicilik altyapısı oluşturmamız için iyi bir pony eğitim sistemine ihtiyacımız var. Çocuklara bu işi sevdirmek ve öğretmemiz gerekiyor. Biz de eğitimler vermek için Ankara, İstanbul ve İzmir'in ardından Eskişehir'e geldik. Osmangazi Üniversitesi mezunları eğitimlere katılıyor. Projenin sonunda kaliteli pony antrenörleriyle daha çok pony binicisine ulaşmayı hedefliyoruz” dedi. Fransa Binicilik Federasyonu Pony Antrenörü Audinette ise 25 yıldır eğitim verdiğini belirtti. (AA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi