Proje Başarısı

Okunma: 242
Videoyu Aç Proje Başarısı
A
a

Anadolu Üniversitesi’nin başvuru sahibi olduğu ‘İleri Prototipleme İstasyonu Projesi’, Avrupa Birliğinden 2 milyon 998 bin 882 Euro destek almaya hak kazanan projelerden biri oldu.

Konuyla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, RSP’nin birinci döneminin süreçlerinin tamamlandığını ve desteklenen projelerin uygulamasının sürdüğünü dile getirdi. Prof. Dr. Gündoğan, “RSP’nin 2007-2013 yıllarını kapsayan birinci döneminde, teknik adıyla Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı (BROP) uygulandı. Bu dönemde ülkemizin göreceli olarak daha az gelişmiş 43 iline mali kaynak aktarıldı. Birinci program dönemi için proje seçim ve geliştirme süreçleri tamamlanmış olup desteklenen projelerin uygulaması sürüyor. Programın 2014-2020 yıllarını kapsayan, teknik adı Rekabetçilik ve Yenilik Operasyonel Programı olan ve tüm Türkiye’yi kapsayacak yeni döneminde ise projeler için bütçe oluşturuldu. Programın yeni döneminde, sanayide ve üretimde verimliliğin artırılması ve cari açığın azaltılmasına katkı sağlaması hedefleniyor” ifadelerini kullandı.
Rektör Gündoğan, “Yenilikçi genç girişimciler ve başlangıç firmaları için düzenlenen ulusal ve uluslararası yarışma, eğitim kampı ve etkinliklerin organizasyonu ve finansmanı, yatırım promosyon etkinlikleri, sermaye yatırım fuarları, eşleştirme faaliyetleri, mentörlük etkinlikleri ve buluşturma faaliyetlerinin organizasyonu ve bu etkinliklere katılım hedefleniyor” dedi.
 
1000
icon
Doğa Sever 20 Kasım 2017 21:07

Bir'de ; Eskişehir Yazılım ve Bilişim Kümelenmesi oluşturulabilirse!

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi