Proje kardeşliği

Videoyu Aç Proje kardeşliği
A
a

Kardeşler ve Mehmet Gedik ortaokulları öğrencileri hazırladıkları ‘Let Me Play’ isimli proje kapsamında yabancı dili oyunla öğreniyor.


Öğrencilerin oyunla öğrenmesini amaçlayan ‘Let Me Play’ projesinde, öğrenciler kutu oyunları, dijital oyunlar ve açık hava oyunları oynayarak öğreniyor.
HEDİYE ETTİLER
Kardeşler Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Davut Atış, kurucusu olduğu ‘Let Me Play’ adlı eTwinning projesindeki ortağı Mehmet Gedik Ortaokulu İngilizce öğretmeni Selda Kul Baştürk ve öğrencilerini okullarında ziyaret etti. Proje kapsamında Kardeşler Ortaokulu öğrencileri, Mehmet Gedik Ortaokulu öğrencilerine hazırladıkları kutu oyunlarını hediye etti. Mehmet Gedik Ortaokulu 5E sınıfı öğrencileri, misafir arkadaşlarıyla bu oyunları oynayıp okul bahçesinde ‘Actionbound’ adlı hazine avı oyunuyla eğlendi.
İLGİ ARTACAK
Let Me Play projesi hakkında bilgi veren Kardeşler Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Davut Atış, “Öğrencilerin derse ilgisini arttırmak için oyunlaştırma yönteminin kullanılmasını hedefleyen uluslararası bir eTwinning projesidir. Proje kapsamında öğrenciler kendi kutu oyunlarını, dijital oyunlarını hazırlıyorlar. Bu şekilde hem yabancı dil gelişimleri destekleniyor hem de dijital yeterlilikleri üste seviyeye taşınıyor” dedi. Odunpazarı Mehmet Gedik Ortaokulu İngilizce öğretmeni Selda Kul Baştürk de, “Öğrenci etkileşimi için son derece faydalı bir etkinlik oldu” diye konuştu. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi