PROJELERİMİZİ BEKLETTİLER

Videoyu Aç PROJELERİMİZİ BEKLETTİLER
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Gündoğdu projesinin AK Parti grubu tarafından 1 yıl komisyonda bekletildiğini söyledi.

Çankaya Mahallesi Ekin Düğün Salonu’nda Karatepe Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte sevilen sanatçı Tülay Marican konser verdi. Büyük bir coşkunun hâkim olduğu gecede, Karatepeliler başkanlara büyük ilgi gösterdi. Halayların çekildiği, türkülerin söylendiği gecede başkanların konuşmaları sık sık “En büyük başkan bizim başkan” nidaları ile kesildi. Gece de Karatepeliler adete başkanlarla fotoğraf çektirmek için birbirleri ile yarıştı.

1 YIL BEKLETTİLER
Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, her ikisi de benimle beraber sizlerle dost kalacaktır. Karatepe Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanına sizler adına, bana lütfettikleri bu şilt için teşekkür ederim. Eskişehir Müzesindeki yerini alacaktır” dedi. Gündoğdu Mahallesinin Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanına ilişkin imar planı değişikliğinin Büyükşehir Meclisi’nde kabul edildiğini hatırlatan Başkan Büyükerşen, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bu projeyi AKP gurubu 1 senedir komisyonda bekletiyorlardı, getirmiyorlardı. Bu sefer Büyükşehir Belediye Meclisinin son toplantısında resen Büyükşehir Belediyesi tarafından gündeme alındı. Onun üzerine de komisyon toplanmış, AKP’li meclis üyeleri de biz de katılıyoruz, oy birliği ile olsun dediler. Bunu da böyle bilin.”

PROJELER HAZIR
Etkinlikte konuşan bir diğer isim de Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt oldu. Gündoğdu Mahallesine yapacakları cemevinin arsasının ve projesinin hazır olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, “Sevgili Karatepeli Hemşerilerim, sizleri çok seviyoruz. Sizlerle birlikte yürümekten onur ve gurur duyuyoruz. Biz, her zaman sizinle birlikteyiz. Siz de her zaman bizimlesiniz. Gündoğdu Mahallesinin Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanına ilişkin imar planı değişikliğinin Büyükşehir Meclisi’nde kabul edilmesi ile bir taahhüdümü yerine getirme noktasında çok rahatladım. Gündoğdu’ya Cemevi, o projeden çıkacak zaten. Arsa hazır, proje hazır. Gerisi bize kaldı” dedi. HM
1000
icon
Vedat 17 Mart 2019 21:24

Artık emgellendik masalı dinlemeyeceğiz . Hem meclis hem başkan Ak Partili olacak.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi