PUAN DA SİLİNECEK!

Okunma: 908
Videoyu Aç PUAN DA SİLİNECEK!
A
a

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Sinan Özeçoğlu, “Bugün 47 milyon TL ödesek dahi kulübümüz 2 dönem transfer yasağına maruz kaldı. Kapanma noktasına gelen bu kulübün transfer yasağı cezası yetmiyormuş gibi, sezon başında 9 puan silme ile karşı karşıyayız” dedi.


 
“Transfer yasağıyla uğraştık”
Özeçoğlu, “13 Temmuz’da Yönetim Kurulu olarak Eskişehirspor’umuzun zor durumda olduğunu bilerek geldik. Bu süreçte Eskişehirspor’un transfer yasağının da olduğunu biliyorduk. Fakat, bize Pazartesi tebliğ edilen yazıya göre, Kulübümüze transfer yasağı değil, transfer cezası gelmiştir. Bu ceza, FIFA’nın 27 Mart’ta aldığı kararlardan sonra verilmiştir. Ceza öncesi süreçte FIFA ile ödemeler konusunda anlaşılmış fakat Kulübümüz tarafından ödemeler yapılmadığından dolayı biz göreve gelmeden ceza kesinleşmiştir. Geldiğimiz günden bu yana Yönetim Kurulu olarak transfer yasağını kaldırmak için çalıştık” diye konuştu.
 
“2 dönem ceza aldık”
Transfere engel olan borcun farklı çıktığını ifade eden Özeçoğlu, “Bize verilen bilançoda, transfer yapmamıza engel olan yaklaşık 32 milyon TL’lik borcumuzun aslında yaklaşık 47 milyon TL civarında olduğu ortaya çıkmıştır. Biz bugün 47 milyon TL’yi ödesek dahi, Kulübümüz 2 dönem transfer cezasına maruz kalmıştır” şeklinde konuştu.
 
“Özen’le para konuşmadık”
Özeçoğlu, “Ceza kesinleşmeden önce Sportif Direktörlük görevi için Önder Özen ile görüşme yapmıştık. Mazbatamızı aldıktan sonra kendisi Eskişehir’e geldi. Gerek Türkiye’de, gerekse yurt dışından oyuncular konusunda çok hızlı bir çalışma içerisine girdi. Fakat, transfer yasağını öğrendikten sonra elimiz kolumuz bağlandı. Para konusunu kesinlikle konuşmadık. Önder hocamızın da menfaatleri doğrultusunda bu anlaşmanın olmayacağına karar verdik. 4-5 gün Eskişehirspor’umuz için çalışan, araştırma yapan ve bizden ücret talep etmeyen Önder hocaya teşekkür ediyorum. İnşallah ileride yolumuz kesişirse, tekrar çalışmak isteriz” dedi.
 
“Kiralıklar dönemiyor”
“Yasaktan dolayı kiralık oyuncularımız gelemiyor” diyen Özeçoğlu, “Ceza nedeniyle, Hakan ve Tarık ile tekrar anlaşamıyoruz. Mevcut oyuncularımız ile anlaşma sağladık. Eskişehirspor Başkanı olarak başta kaptanımız Erkan Zengin olmak üzere, tüm oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Oyuncularımız alacak ücretlerinden indirim yaparak imzaladılar” diye konuştu.
 
“Puan silme kapıda”
“Şu anda kulübümüzün, 2 dönem transfer yasağı var” diyen Özeçoğlu, “47 milyon cezayı yatırsak dahi kalkmayacak. Kapanma noktasına gelen bu kulübün transfer yasağı cezası yetmiyormuş gibi, sezon başında 9 puan silme ile karşı karşıyayız. Avukatlarımız çalışıyor. En az hasarla sezona başlamak istiyoruz. İşimiz kolay değil. Düşündüğümüzden daha fazla zorluklar var. Burası büyük bir camia üstesinden gelecektir” dedi.
 
“Camia bize inansın”
Özeçoğlu, “Ayakları yere sağlam basan bir finans planlaması için çalışıyoruz. Bu zor durumun üstesinden geleceğiz! Enkaz demiyorum zor durum diyorum bunun üstesinden geleceğiz. Ağustos’ta maçlar başlayacak. Bundan sonra elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Tek isteğim taraftarın ve camianı bize inanması. Daha fazla destek gösterilmesi” şeklinde konuştu.
 
“Paralar çöpe atılmış”
“Bu kulübün her şeyi icralık” diyen Başkan, “117 icrada dosya var. Her gün bir dosya çözseniz 1 yıl sürer. Değerli büyüklerimizin katkısıyla en kısa sürede bu kulübü yönetilebilecek seviyeye getireceğiz. Eskişehirspor’un 40-50 milyon TL’lik parası çöpe atılmış. Taraftarın gösterdiği fedakarlığı kulübü yönetenler göstermemiş. 10 dakika oynamayan adama 10 milyon para verilmiş” dedi.
 
“Kombineleri açıklayacağız”
Eskişehirspor en kısa sürede kayık olduğu yerde olacaktır. Taraftarımıza sesleniyorum. Biz varız. Onlar var mı? Kombineleri önümüzdeki hafta açıklayacağız. Hasılata bakmıyoruz. Bu kulübün bütün gelirleri zaten temlikli.
 
Elazığspor’a teşekkür
Bruno Mezenga bugün (dün) geliyor. Yarın antrenmanlara katılır. Jerry Akaminko Cuma günü geliyor. Buradan Elazığspor’a teşekkür etmek istiyorum. Chico Ofoedu ile ilgileniyorlardı. 2 dönem transfer yasağımız gelince ilgilenmekten vazgeçtiler.
Ayrıca bizde sözleşmesi devam eden bir futbolcuyla Yeni Malatyaspor’un ilgilenmesi ne kadar etik bunu kamuoyuna bırakıyorum. Malatyaspor’un bizi anlayışla karşılayacağını bekliyoruz.
 
“Bundan sonra böyle olacak”
Futbolcularımız topunu oynayacak biz de maaşlarını gününde ödeyeceğiz. Bu kulüp bundan sonra böyle yönetilecek. Bu şehrin çocuğu Dorukhan Toköz ve Hasan Hüseyin Acar takımda kaldı. Biz futbolcularımıza şunu söyledik; Sizler futbolunuzu oynayacaksınız, biz de sizin alacaklarınızı gününde ödeyeceğiz. Hasan Hüseyin Acar da büyük bir özveri gösterdi.  Dorukhan ‘Başkanım siz ne uygun görüyorsanız odur’ dediler. Gemiyi terk etmediler. Gemi şu an sadece su alıyor. Ama batmadan onaracağız. Dorukhan gibi en az 2-3 tane futbolcuyu Türk futboluna kazandıracağız. Eskişehirspor futbolcu üreten bir kulüp haline gelecektir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi