Saldırıyı kınadılar

Okunma: 218
Videoyu Aç Saldırıyı kınadılar
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer ve belediye başkanları geçen gün Tepebaşı Belediyesi önündeki Atatürk anıtına yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Saldırıyı sosyal medya üzerinden kınayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Herkes bilmelidir ki Kurtuluş Savaşında büyük mücadeleler veren Eskişehir halkı, Atatürk'e her daim sahip çıkacak, O'nun gösterdiği yolda fikirlerini kendisine rehber edinecektir. Kendini bilmezlerin gücü ne onu ne de fikirlerini bu topraklardan silmeye asla yetmeyecektir” ifadelerini kullandı.
Milletvekili Utku Çakırözer, “Tepebaşı Belediyemiz önündeki Atatürk büstüne yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Sorumlular en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Bu saldırılar Atatürk sevgimizi asla bitiremeyecek!” dedi.
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Açılışını gururla yaptığımız Atatürk heykeline yapılan saldırı Cumhuriyet kazanımlarına ve Atatürk İlkeleri'ne bağlı bütün yurttaşlarımızı derinden yaraladı. Bu amacı belli saldırıyı esefle kınıyoruz” diye konuştu.
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise, “Tepebaşı Belediyemizin önündeki Atatürk heykeline yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Amacınız ne ise ulaşamayacaksınız. Lanet olsun zihniyetinize” şeklinde tepkisini dile getirdi. ESRA ÜNLÜ


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi