SALLA BAŞINI AL MAAŞINI!

Okunma: 621
Videoyu Aç SALLA BAŞINI AL MAAŞINI!
A
a

Türkiye genelinde aktif görevden alınan yaklaşık bin, Eskişehir’de ise 12 Milli Eğitim Yöneticisi hiçbir iş yapmadan her ay bankamatiklerden düzenli olarak maaşlarını alıyor. Yaşanan bu durum; ‘Eğitimde Salla Başını Al Maaşını Dönemi’ olarak adlandırılıyor.

GÖREV VERİLMİYOR
Milli Eğitim Bakanlığı’nda dört yıl önce ‘kadrolaşma’ adı altında yapılan uygulamayla  İl Müdürleri, İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri; ‘Uzman’, ‘Araştırmacı’ unvanları verilerek aktif görevden alınıyor. Bu isimleri emekli olmaya zorlamak için hiçbir görev verilmiyor.Bu yöneticiler  hiçbir iş yapmadan bankamatikten maaşlarını almaya devam ediyor.
 
AV PEŞİNDE KOŞUYOR
Bu kapsamda ilimizdeaktif görevden alınan dokuz Milli Eğitim Yöneticisi Olgunlaşma Enstitüsü’nde kendilerine tahsis edilen bir odada oturuyor. ‘Uzman’ adı altında aktif  görevden çekilen üç  eski İl Milli Eğitim Müdürü Eskişehir’de oturuyor. Bunlardan biri  av peşinde koşarken, diğerleri  günlerini kafelerde oyun oynayarak geçiriyor.
 
DİĞERLERİNDE DE VAR
Eğitimciler, yaşanan bu durumun sorumlusunun bankamatik müdürlerin değil de onlara aktif görev vermeyenlerin olduğunu belirterek; “Bu olay sadece Milli Eğitim’de  yaşanmıyor. Diğer kamu kurumlarında da aynı durum yaşanıyor. Bunun devlete olan maliyetini neden kimse düşünmüyor?” diye tepki gösterdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi