Şampiyonların gecesi

Videoyu Aç Şampiyonların gecesi
A
a

Özel Şehir Okulları Yönetim Kurulu, Okullararası Genç Kızlar Voleybol ve Hentbol branşlarında il şampiyonu olan ekiplere şampiyonluk yemeği düzenledi. Özel Şehir Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Baha Bakır, tüm ekibi kutladı

    Namağlup şampiyon oldu
Eskişehir’in başarılı hentbol antrenörlerinden Sertan Sarpaş’ın çalıştırdığı Özel Şehir Okulları Genç Kız Hentbol Takımı, namağlup şampiyonluğa ulaştı. 17-22 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen Okullararası Genç Kızlar Hentbol İl Birinciliği müsabakaları Porsuk Spor Salonu’nda oynandı. Dört okul arasında ipi göğüslemeyi başaran ekip, geçen sezon Türkiye Şampiyonu olduğu için direk yarı finallere katılarak Eskişehir’i temsil etti.
 
Önce Türkiye sonra Dünya
Antalya Kemer’de 4-7 Ocak 2017 tarihlerinde yapılan Okullararası Genç Kızlar Hentbol Türkiye Şampiyonası Yarı Finallerinde boy gösteren Özel Şehir Okulları, burada da büyük başarıya imza attı. İzmir, Adana, Mersin ve Hatay ekiplerini geçen ekibimiz, namağlup bir şekilde adını finallere yazdırıdı. Bu sezon hem Türkiye Şampiyonluğu’nu hem de hedef büyüterek Dünya Şampiyonluğu’nu düşünen ekip, 13-17 Ocak 2017 tarihleri arasında Karabük Safranbolu’da Türkiye şampiyonluğu içim zorlu maçlara çıkacak.
 
Yeni yılın ilk kupası
Voleybolda başarılarına her sene yenilerini ekleyen Fatma-Özkan Çimenli çifti 2018’e kupayla başladı. Özel Şehir Okulları’nı çalıştıran çift, Voleybol Genç Kızlar A kategorisinde mücadele etti. 4 Aralık - 3 Ocak tarihleri arasında Yenikent ve Gökmeydan Spor Salonlarında düzenlenen turnuvaya 19 okul katıldı. Bu ekipler arasından şampiyon Özel Şehir Okulları, il dışında düzenlenecek olan grup müsabakalarında Eskişehir’i temsil edecek.
 
“Artarak devam edecektir”
Okul yönetimi, şampiyonluk yaşayan hentbol ve voleybol ekiplerine 10 Ocak Çarşamba akşamı Tasigo Otel’de şampiyonluk yemeği organize etti. Kurucu Başkan Baha Bakır başta olmak üzere tüm yöneticiler sporcuları ve antrenörleri tek tek kutladı. Elde edilen başarının önemine değinen Başkan Bakır, “Eğitimin yanında sporun da ne denli önemli olduğunun farkındayız. Sizlerin başarısı için elimizden geleni yapmaya hazırız. Elde ettiğiniz başarılarla bizleri gururlandırdınız. Başarılarınızın artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.
 
Şampiyonluk pastaları kesildi
Yemeğin ardından her iki ekip için özel hazırlanan pastalar salona geldi. Önce şampiyon hentbolcular pastalarını kesti. Pasta üzerinde şampiyonluk günü çekilen kupalı fotoğraf yer aldı. Ardından ise yine şampiyonluk günü kupalı fotoğrafın yer aldığı pastayı voleybolcular üfledi. Her iki ekip de pastayı keserken il dışında yapılacak olan maçlarda başarılı bir grafik çizmeyi diledi. Antrenörler, yöneticiler ve sporcular pasta ile de fotoğraf çekindi.
 
Mutluluk gözlere yansıdı
Şampiyonluk yemeği gecesinin sonunda ise hem voleybolcular, hem hentbolcular hem de okul yönetimi Tasigo Otel’in giriş katında toplandı. Sıra sezonun anısına hatıra fotoğrafı çekimindeydi. Karma bir halde verilen fotoğrafta mutluluk gözlere yansıyordu. Gecenin sonunda Özel Şehir Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Baha Bakır tekrar sporculara ve antrenörlere başarı diledi ve spora olan önemlerinin artarak devam edeceğinin altını çizdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi