SANAYİ KOLEJLERİ GELİYOR

Okunma: 320
Videoyu Aç SANAYİ KOLEJLERİ  GELİYOR
A
a

Eskişehir’in 2019 Türk Dünyası Eğitim Başkenti ilan edilmesinin büyük bir müjde olduğunu belirten Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkanı Nadir Küpeli, “Sanayi liseleri - kolejlerinin kurulması için her zaman göreve hazırız” dedi.

Eskişehir’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019 Türk Dünyası Eğitim Başkenti ilan edildiğini hatırlatan EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Daha önce Türk Dünyası Kültür Başkenti olan Eskişehir’imiz, 2019’da da Türk Dünyası Eğitim Başkenti olacaktır. Bu durum, Kültür Başkentliği sırasında yadsınamaz kazanım ve tecrübeler biriktiren şehrimiz için, Kültür Başkentliği’nden bile daha büyük bir müjdedir. Bilindiği gibi, Kültür Başkentliği sırasında 10 binden fazla gencimiz yurtdışına gitmiş, şehrimiz bir Millet Bahçesi bir de herkesin beğeniyle karşıladığı Dede Korkut Parkı kazanmıştır. Eskişehir’e çok yakışan yeni stadyumumuz ile birlikte, yüzlerce tarihi eserimizin restorasyonları gerçekleştirilmiştir. Kültür Başkentliği sırasında kazanılanlar şehrimiz için Eğitim Başkentliği sırasında kazanılacakların habercisi gibidir” diye konuştu.
“Ne mutlu ki bize, Türk Dünyası Kültür Başkenti olmamızı sağlayan Milletvekili Nabi Avcı hocamız 2019’da da Türk Dünyası Eğitim Başkentliğini şehrimize kazandırdı” diyen Küpeli, “Bu sebeple, Eskişehir’in bütün dinamiklerinin ‘2019 Türk Dünyası Eğitim Başkenti’ olacak olmamızın heyecanını yaşaması gerektiğini düşünüyoruz. Ve fakat, maalesef yine gözlemlemekteyiz ki, şehrimiz ve dinamikleri, daha önce de birkaç kez yaşandığı gibi yine hazırlandığımız bu gelişme ile ilgili yeterli hareketliliği yaşamamaktadır. Biz, Eskişehirli sanayiciler olarak, üretim ile eğitimi birbirinden ayrı kavramlar olarak görmüyoruz. Bu yüzden, yaşıyor olmaktan büyük mutluluk duyduğumuz Eskişehir’imizin, Türk Dünyası Eğitim Başkenti olmasının heyecanını büyütüyoruz ve ilgili hazırlıkları başlattığımızı kamuoyu ile paylaşmak istiyorum” dedi.
Organize Sanayi Bölgesi olarak eğitime büyük önem verdiklerini vurgulayan Küpeli, “Eğitim ile ilgili farklı projelerimiz var. Müfredatın sanayicilerin tarafından belirlenmesi, sanayi liseleri - kolejlerinin kurulması için her zaman göreve hazırız ve bu konuyla ilgili olarak da atılacak ilk adımında Türk Dünya Eğitim Başkenti kapsamında OSB tarafından atılması  gerektiğine inanıyoruz. Eskişehir’in tüm dinamiklerinin de aynı hassasiyet içinde Türk Dünyası Eğitim Başkentliği için gerekli hazırlıkları yapması dileğimizi de belirtme ihtiyacı duyuyoruz. Eskişehir, Eğitim Başkentliği ayrıcalığını sonuna kadar yaşamalıdır. Bunun için de öncelikli şart, Eskişehir’in bütün dinamikleri ile bu konuya odaklanmasıdır. Eskişehir’in sanayicileri hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Şehrin iş, spor, eğitim dinamikleri ile diğer STK’larının da aynı hassasiyeti göstermeleri en büyük dileğimizdir” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi