Satranç İle Zihinler Gelişiyor

Videoyu Aç Satranç İle Zihinler Gelişiyor
A
a

Tepebaşı Belediyesi’Nin 19 Farklı Merkezde Ve 22 Branşta Çocuklara Yönelik Gerçekleştirdiği 2019 Yaz Dönemi Çocuk Kursları Devam Ediyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin 19 farklı merkezde ve 22 branşta çocuklara yönelik gerçekleştirdiği 2019 Yaz Dönemi Çocuk Kursları devam ediyor. Satranç eğitimlerine katılan çocuklar da güvenli bir ortamda beyin jimnastiği yaparak tatillerini değerlendiriyor.
Tepebaşı Belediyesi’nin çocuklar için düzenlediği 2019 Yaz Dönemi Çocuk Kursları kapsamında satranç kursları da devam ediyor. Satranç eğitimlerine katılan 454 öğrenci de yaz tatilini verimli biçimde geçirmenin keyfini yaşıyor. Uzman eğitmenler gözetiminde satranç öğrenen 5-12 yaş arası çocuklar, planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavrıyor. Satranç öğrenmenin çocuklara sağladığı faydalar da dikkat çekerken; öğrenciler süratli, doğru ve çabuk düşünebilme ve olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştiriyor. Satranç öğrenen çocuklar da beyin jimnastiği ve düşünme güçlerini geliştirmekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletiyor.
454 öğrencinin katılımı ile devam eden satranç eğitimleri, 29 Ağustos tarihine kadar sürecek.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi