SEÇİMİN NABZI - 11 GÜN KALDI

Videoyu Aç SEÇİMİN NABZI - 11 GÜN KALDI
A
a

SEÇİMİN NABZI - 11 GÜN KALDI

KIRSALIMIZ DA
ÖRNEK OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Emirdağ Belediye Başkan Adayı Barış Can’ın davetiyle Emirdağ ilçesine gitti. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, CHP Çifteler Belediye Başkan Adayı Zehra Konakcı’nın da katıldığı buluşmaya Emirdağlılar da büyük ilgi gösterdi. Eskişehir’in Türkiye’de örnek kent olarak gösterildiğini belirten Emirdağ Belediye Başkan Adayı Can, “Hayata geçirdiği projeler ile Sayın Büyükerşen yolumuza ışık tutuyor, yolumuzu aydınlatıyor. Onun yaptıklarını örnek alarak, vatandaşımıza dokunan projeler hayata geçireceğiz” dedi. Emirdağlılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Başkan Büyükerşen “Üreticimizi desteklemek yerine yanlış politikalarla bizi dışa bağımlı hale getirdiler. Ben de bu sebeple bu dönem bir kez daha aday oldum. Kent merkezindeki çalışmalarımız ile Eskişehir’i örnek bir hale getirdiğimiz gibi, kırsal kalkınma projelerimiz ile de Türkiye’ye örnek olacağız. Çünkü üreticimize destek olmak, kırsalı tekrar ayağa kaldırmak vatan borcumuzdur” dedi. Büyükerşen, Emirdağ Başkan Adayı Barış Can’a 31 Mart’tan sonra da gerekli desteği vereceğini ifade ederek etti.

***
KARABACAK DA
KREŞ SÖZÜ VERDİ

Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Karabacak, Avdanlılar Derneği’nde, kadın üyelerle bir araya geldi, kadınlara yönelik projelerini anlattı. Göreve geldiklerinde hızlı bir şekilde kreş ve gündüz bakım evleri açmaya başlayacaklarını vurgulayan Karabacak, “Çalışan annelerin gönül rahatlığıyla çocuklarını bırakabilecekleri bu kreşler eğitimin, öğrenmenin, oyunun, eğlencenin merkezi olacak. Çocuklar akranlarıyla aynı ortamda sağlıklı ve mutlu bir şekilde oynarken, anneler iş hayatından kopmayacak, aile bütçelerine katkıda bulunmaya, sosyal hayatın parçası olmaya devam edecek. Diğer yandan çalışmak isteyen kadınlarımız için de iş sahaları yaratacak, istihdam edilmeleri noktasında elimizi taşın altına koyacağız” dedi.
***
HİZMET İÇİN VARIZ
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Milletvekili Utku Çakırözer ile birlikte Kavacık ve Avlamış Mahallelerinde çok sayıda vatandaş ile buluştu. Seçimden seçime değil, her zaman vatandaşın yanında olan bir belediye başkanı olduğunu söyleyen Ataç, “Bizler siyaset için değil, sizlere hizmet etmek için varız. Önümüzdeki dönemde de üreticimizin yanında olacağız. Kırsal turizm canlandırılacak, kent ve kırsal birbirine daha yakın olacak. Tohum takas ve kırsal şenlikler devam edecek. Toprak Analiz Laboratuvarı kurulacak. Süt Toplama Merkezleri yaygınlaştırılacak. Mandıra Evleri kurulacak. Kısacası sırt çevrilen üreticilerimize destek olmaya devam edeceğiz. Çünkü ulusal kalkınma, kırsaldan başlar” diye konuştu.


Başkan Ataç daha sonra Avlamışlı kadınlar ile bir araya gelirken burada da belediye çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.
***
EYT’LİLERDEN TEŞEKKÜR
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 1999 yılında çıkan 4477 sayılı yasanın geriye işletilmesi nedeniyle mağdur olan ve kamuoyunda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak bilinen yurttaşlarla buluştu. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından İstanbul Maltepe’de yapılan miting sonrasında Eskişehir’e dönen EYT’liler ile Atatürk Bulvarında bir araya gelen Başkan Kurt, “Emekliliğe hak kazanacağını düşünen milyonlarca yurttaş, bir anda yaş koşulu ile karşı karşıya kalmıştır. Bu, özü itibarıyla bir hak gasbıdır” diye konuştu. 31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerin önemine dikkat çeken Başkan Kurt, “Bu seçimde EYT’li kardeşlerimiz gereken cevabı vermelidir. Bu seçimler AKP için uyarı anlamı taşıyor” dedi.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İl Temsilciliği, kendilerine verdiği destek için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür plaketi takdim etti.
***
EN GENÇ MUHTAR ADAYI

Batıkent Mahallesi Muhtar Adayı olan 22 yaşındaki Emirhan Akkaya, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere hazırlanıyor. ‘Destek sizden, hizmet gençlerden’ sloganıyla yola çıkan genç muhtar adayı Akkaya, “Mahallemize ait Batıkent Mahallesi Dayanışma Derneği kurulmasını istiyorum. Böylelikle tüm Batıkent Sakinleri, bu dernek vasıtasıyla hem birbirleriyle daha çok kaynaşacak, hem de mahallenin sorunlarını hep birlikte konuşup çözeceğiz” diye konuştu.
***
BİR VAAT!

AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BURHAN SAKALLI:
En az 10 bin kişiye istihdam yaratacağız. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi ve Eskişehir turizmine yapılacak yatırımlarla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bir istihdam iklimi oluşturulacak.
***
BİR TWEET!

Bir şehir çekim merkezi olunca esnafın ve köylünün bereketi artar, yüzler güler. Sadece Türkiye değil, tüm dünya ustalar ustası Yılmaz Büyükerşen’i model alıyor. #TürkiyeninEskişehiriVar #MartınSonuBahar #DermanBelediyeciliği
(KEMAL KILIÇDAROĞLU)
***
BİR ADAY!

DEMOKRAT PARTİ MAHMUDİYE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FAZIL YILDIRIM
MEMLEKET: MAHMUDİYE
MESLEK: İŞ ADAMI
YAŞ: 50
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi