SEÇİMİN NABZI - 12 GÜN KALDI

Videoyu Aç SEÇİMİN NABZI - 12 GÜN KALDI
A
a

SEÇİMİN NABZI - 12 GÜN KALDI

ESKİŞEHİR’İN ZENGİNLİĞİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Karaçay Malkar Derneğini ziyaret etti. Başkan Büyükerşen “Kültür ve medeniyetlerin mozaiği güzel şehrimize büyük renk katan sizlere imkanlarımız dahilinde destek olmaya gayret ediyoruz. Düzenlemiş olduğunuz Nartlanı Toy Künü Festivalinde her yıl sizlerle birlikte oluyoruz. Önümüzdeki süreçte de hem bu festivaliniz için hem de diğer dernek faaliyetlerinizde yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi. 5 yılda 4 tane uluslararası festival düzenlediklerini söyleyen Başkan Kurt, “Uluslararası Kafkas Festivali de bunlara eklenirse festival sayımız 5’e yükselir. Biz, bunu seve seve yaparız. Odunpazarı’ndaki, Eskişehir’deki bütün kültürleri ayakta tutmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Çünkü bunlar Eskişehir’in zenginliği. Bu zenginliği hepimiz birlikte yaşayalım istiyoruz” diye konuştu.

Tarihi Odunpazarı Bölgesine bulunan dernek binasında gerçekleşen ziyarette Başkanlar, 31 Mart Yerel Seçiminin öneminden bahsetti
***
COŞKULU BULUŞMA

Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı AK Partili Volkan Doğan, Karapınar ve Alanönü’nde vatandaşlarla buluştu. Küçük bir mitingde vatandaşlara hitap eden Doğan’a AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı da eşlik etti. Odunpazarı için hayallerini ve projelerini anlatan Doğan, vatandaşlara gece gündüz çalışacağı sözünü verdi. Sosyal medya hesabından buluşmadan fotoğraflar paylaşan Doğan, şu notu düştü: “Bizleri heyecanlandıran karşılamalarına ve sevgilerine kayıtsız kalamadığımız Karapınar ve Alanönü Mahallemizdeki hemşehrilerimize 31 Mart'tan sonra Eskişehir'imizi güzelleştirecek, huzura kavuşturacak projelerimizi anlattık. Karapınar ve Alanönü sakinlerimizi gönülden kucaklıyorum.”

***
AKTİF OLACAĞIZ

İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Salih Karabacak, Alanyurtlular Derneği Üyeleri ile buluştu. Karabacak’a İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve parti yöneticileri de eşlik etti. Toplantıya büyük ilgi gösteren Alanyurtlulara Odunpazarı’nın devam eden sorunlarını, bu sorunların çözümüne ilişkin projelerini, kendisini ve partisinin yerel yönetim politikasını anlatan Salih Karabacak, özellikle sosyal belediyeciliğin önemine işaret etti. Odunpazarı’nda bu konuda ciddi eksiklikler yaşandığının altını çizen Karabacak, “Sosyal belediyecilikte daha aktif olunması gerekiyor” diye konuştu. Karabacak şunları söyledi: “Belediye bünyesinde karar mekanizmalarında gençlerin görüş ve önerilerine yer verirken, her yıl çok sayıda gencimizi dünyanın dört bir yanına göndereceğiz…”
***
GÜVEN KAZANDIK

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Sazova Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek çalışma ve projeler hakkında bilgi verdi. Toplantıda Sazova Mahallesinin Tepebaşı’nın eşitçe ve kaliteli hizmet ulaştırma anlayışı ile yönetildiğini vurgulayan Başkan Ataç, “Kentimiz 1999’dan bugüne büyük bir gelişim kazandı. İstikrar ile devam eden kaliteli belediyecilik çalışmalarımız, halkımızın tamamına eşitçe ulaşıyor. Rutin belediyecilik çalışmalarımız aksatılmadan sürerken sosyal belediyecilik alanında Türkiye’ye örnek bir konuma ulaştık. Bu sayede Tepebaşı halkının takdiri ile birlikte güvenini kazanmayı başardık” diye konuştu.

Ataç, mahalle sakinleriyle Sazova Belde Evi’nde buluştu
***
VAATLERİ SIRALADI

Cumhur İttifakı Çifteler Belediye Başkan Adayı MHP’li Kadir Bıyık Kırka Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Açılışın ardından Mahalle ziyaretlerine Körhasan ve Belpınar ile devam etti. Ziyaretlerde konuşan Bıyık vaatlerini şu şekilde sıraladı; “Vatandaşlarımızın uygun koşullarda ev sahibi olabilmeleri için TOKİ ile görüşmeler sağlanacak ve ilçemizde toplu konut yapmaları için girişimlerde bulunulacak. Çevre yolu üzerine yeni küçük sanayi sitesi yapılması, hemşehrimizin aileleriyle birlikte vakit geçirebileceği büyük ilçe parkının yapılması, huzurevi, geri dönüşüm tesisinin kurulacak. İlçemizde Türk Milletinin asil kanının göstergesi ve temsili amacıyla Şehitler Anıtı’nın yapılacak.” Ziyaretler sonrası 18 Mart Çanakkale Anma Etkinlikleri için Çanakkale’ye giden yolculara hayırlı yolculuklar dileyip, uğurladı.

***
BİR ADAY!

SAADET PARTİSİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI LEVENT BAŞTÜRK
MEMLEKET: MERZİFON
MESLEK: ARAŞTIRMACI YAZAR
YAŞ: 55
***
BİR VAAT!

CHP ÇİFTELER BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ZEHRA KONAKCI:
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ‘Çiftçi Destek Merkezi’ (ÇİDEM) kurulacak. Merkez tarafından üretilen tohumlar çiftçilerimize ücretsiz dağıtılacak. Güneş enerjisinden elektrik üreten santraller kurularak, çiftçimizin elektrik giderleri azaltılacak. Bahçesi bulunan ya da bahçe kurmak isteyen çiftçilerimize meyve fidanı dağıtılacak.
***
BİR TWEET!

Laf üretmeyecek, eser üretecek başkan Hasan Tuç Başkan... #TepebasınaHasanTucBaskan (BÜLENT KARA)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi