SEÇİMİN NABZI - 42 GÜN KALDI

Videoyu Aç SEÇİMİN NABZI - 42 GÜN KALDI
A
a
KAYBETME
KORKUSU
AK Parti İl Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi tarafından Burhan Sakallı’nın seçim afişinin indirilmesine ilişkin haberle ilgili açıklamasına yanıt verdi. AK Parti İl Başkanlığının açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Partimiz adına, yazılı olarak özel günlerde kullanılmak üzere CHP'li Büyükşehir Belediyesinden billboard kiralama talebinde bulunulmuş ancak yazılı talebimize karşılık, CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin ilgili müdürlüğü, olası aleyhte durum oluşturmamak üzere, yazılı cevap vermek yerine telefon ile iletişime geçerek 'Kullanımınıza tahsis edilebilecek boş billboard bulunmuyor' cevabını vermiştir. Seçim propaganda yasaklarının düzenlendiği 298 sayılı kanun ve 1119 sayılı Yüksek Seçim Kurulu kararında, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerine dair ilan ve reklam yerlerine ilişkin düzenleme yapıldığı konusunda herhangi bir ihtilaf bulunmamaktadır. AK Parti Eskişehir İl Teşkilatımız, kanunda belirtilen yasaklara, titizlikle uymaktadır. Üstü kapatılması amaçlanan konu ise kamu alanlarına siyasi nitelikli afişlerin asılmasının yasak olmasının yanı sıra aday olup aynı zamanda mevcut belediye başkanının hizmet ve projelerinin tanıtımına yönelik afiş - billboardların propaganda yasakları kapsamında kaldığıdır. Yüksek Seçim Kurulunun ilke kabul ettiği 7 Şubat 2014 tarihli 350 sayılı kararıyla, mevcut belediye başkanın hizmet, faaliyet ve projelerinin tanıtımına yönelik bütün ilanlar, seçim yasakları kapsamında kabul edilmiş ve bu karar, tüm il ve ilçelerde geçerli olmak üzere karara bağlanmıştır. Bu karar ışığı altında, CHP'li Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri, mevcut belediyelerin tüm imkanlarından sonuna kadar yararlanarak, eşitliğe aykırı girişimlerle diğer siyasi parti adaylarının tanıtımını engelleyici ve kısıtlayıcı, tamamen adaletten uzak seçim süreci yürütmektedirler. Seçimi kaybetme korkusu ile tek bir resme dahi tahammül edilmeyerek sergilenen bu girişimlerin son bulması ve kalan yaklaşık 45 günlük sürenin, adalet çerçevesi içerisinde, hukuka uygun olarak yürütülmesi ve adayların eşit şartlara sahip olduğu, bir seçim süreci geçirilmesi temennisiyle, tüm vatandaşlarımızın bilgisine sunarız.”AYDINLIK ŞEHİR
CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Ata Döküm Fabrikası emekçilerini ziyaret etti.
Üretim alanını gezerek bilgiler alan CHP’liler emekçilerle de sohbet etti. Ev sahibi iş adamı Metin Sürel, “Türkiye’nin 78 ilini dolaştım, bizim Eskişehir kadar huzurlu, sakin ve halkın ağırbaşlı oluşunu diğer illerde görmedim” dedi. İlk günden beri belediyeciliğe farklı gözle baktığını ifade eden Başkan Ataç, “Kadınımıza, erkeğimize, yaşlımıza, engellimize, çocuğumuza kadar, bütün kesimlere eşitçe hizmet edecek şekilde hareket ettik. Umuyorum, Türkiye de Eskişehir gibi aydınlanır ve insanımızın özgürce nefes aldığı yerlerin sayısı giderek artar” diye konuştu. Halkçı çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Kurt, “Mutlaka sandığa gidin. Eskişehir’deki yaşamdan memnunsanız, neleri kaybedeceğinizi düşünün. Biz belediyeleri kaybettiğimiz zaman, Eskişehir bazı şeyleri kaybedecek. Bunu iyi düşünün” ifadelerini kullandı. CHP Milletvekili Jale Nur Süllü ise şunları söyledi: “Şehir olarak, bu şehirde rahat, huzurlu, güvenli şekilde yaşıyorsak; bunu belediye başkanlarımızın çalışmalarına borçluyuz. Harcadıkları her bir kuruş vatandaşın çıkarı üzerine.”
YÖREYİ BİLİYORUM
Cumhur İttifakı’nın Mihalıççık Adayı MHP’li Ali Yörük 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında Gürleyik ve Sorkun Mahallelerini ziyaret etti. Yörük’e, MHP Mihalıççık İlçe Başkanı Gürol Görür ve beraberinde ki heyet de eşlik etti. Yörenin toprağını karış karış bildiğini belirten Yörük, “Sorunlarını biliyoruz. Yakinen takip ediyoruz. Projelerimiz hazır. 1 Nisan’da göreve geldiğimizde hiç vakit kaybetmeden çözüm odaklı hareket edeceğiz. İlçe merkezi ne hizmet alıyorsa köylerimiz de aynı hizmeti alacak” dedi.HİZMET YOLUNDA
Cumhur İttifakı’nın Odunpazarı Belediye Başkan Adayı AK Partili Volkan Doğan, seçim ziyaretleri kapsamında vatandaşlarla bir araya geliyor. Son olarak Döndü Güllü’nün evine misafir olan ve burada mahalle sakinlerine Odunpazarı hakkındaki düşüncelerini anlatan Doğan, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Gündoğdu Mahalle sakinlerimizden Döndü Güllü’nün evine misafir olduk. Mahallelerimize hak ettiği hizmeti götürebilmek amacıyla çıkmış olduğumuz bu yolda mahalle sakini hanımlarla sohbet edip, sorunlarını ve beklentilerini dinledik. Çocuklarımızla vakit geçirip enerji depoladık”EMEKÇİNİN YANINDAYIZ
Demokratik Sol Parti (DSP) Büyükşehir Belediye Başkanı Dilara Tambova, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerine devam ediyor. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Tambova şu ifadeleri kullandı: “Bizleri samimi bir şekilde karşılayan Belediye -İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı ve üyelerine teşekkür ederiz. DSP her zaman emeğin ve emekçinin yanında ve onların sorunlarını gidermeye yönelik politikalar üreten bir anlayış içinde olmuştur. Emek ve hizmeti bir arada, uyumlu bir şekilde yönetmeye dönük ve emekçi sınıfının haklarını koruyan bir yönetim anlayışıyla yerel yönetimleri de etkin kılarak, belediyeleri yönetmeye talibiz.”BİR ADAY!
İYİ PARTİ SİVRİHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN CANTAŞ
MEMLEKET: SİVRİHİSAR
MESLEK: ESNAF
YAŞ: 59


BİR TWEET!
Sayın tepebaşı belediye başkanımız Ahmet Ataç tepebaşındaki arkadaşlarıma isimli kupa bardak yollamış, saygıdeğer odunpazarı belediye başkanımız sayın Kazım Kurt'tan da bana bir bardak yollamasını bekliyorum saygılar.
(TALHA EYİGÜN)BİR VAAT!
AK PARTİ MAHMUDİYE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA ARSLAN 
Mahmudiyeli hanımların da boş vakitlerini değerlendireceği kültür merkezimiz olacak.
söz veriyorum…

 
1000
icon
Musa 16 Şubat 2019 22:14

Evet CHP yi kaybetme korkusu sardı. Seçim koordinasyon merkezinseki afişe bile tahammül edemiyorlar. O afişi indirenleride halk koltukta indirir. Büyükerşen ve kurt her gün bilbordlar da boy gösteriyor.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi