SEÇİMİN NABZI - 43 GÜN KALDI

Videoyu Aç SEÇİMİN NABZI - 43 GÜN KALDI
A
a

SEÇİMİN NABZI - 43 GÜN KALDI

SEÇİM AFİŞİ İNDİRİLDİ

AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı’nın Seçim Koordinasyon Merkezinin olduğu binada asılı duran seçim afişi, izinsiz olduğu iddiasıyla indirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Hasan Burgaz, kentte eşit şartlarda seçim çalışması yürütemediklerini kaydetti. Burgaz, “Odunpazarı, Tepebaşı ve Büyükşehir’in şu an CHP’li belediyelerde olmasından dolayı şimdiye dek hiçbir bilborttan yararlanamadık. Tabi bunu resmi yollarla da indirtmediler. Bina sahibini tehdit etmeleri sonucu bunu indirmek zorunda kaldık. Ama kendilerine sorarsanız bu eşit süren bir seçim kampanyası diyorlar, ama bunu da kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” dedi. FOX TV’ye konuk olan Yılmaz Büyükerşen’in açıklamalarını da eleştiren Burgaz, “Burhan Bey için kendisi ‘Zayıf bir aday’ diyordu. Zayıf bir aday ise bu afiş kendisini neden rahatsız etti? Bunun cevabını 1 Nisan’da Eskişehir halkı verecektir. Afişimiz indirildi, ama bu bizim tanıtımımızı engelleyemeyecek. Artık daha farklı stratejiler geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.
-------------------------------------------------
MÜDEHALE ETMEDİK

Büyükşehir Belediye tarafından AK Partili Başkan Adayı Burhan Sakallı’nın şehir merkezindeki bir binadan seçim afişinin indirilmesiyle ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada Büyükşehir Belediyemizin bir siyasi parti ile adayına bilboard tahsis etmediği ve özel mülkiyete ait bir bina üzerinden afişini kaldırttığı yönünde haberler yer almaktadır. Hukuki süreç hakkında bilgi sahip olmadığı açıkça anlaşılan kişiler tarafından yaptırıldığı belli olan bu haberlere yönelik şu açıklamayı yapıyoruz: Seçimlerde reklam ve propaganda, 298 sayılı kanunun İlan ve Reklam Yerleri başlıklı 60. maddesi ile Yüksek Seçim Kurulu’nun 2018/1119 sayılı kararında açıkça belirtilmiştir. İlgili kararda seçime katılan siyasi parti ve adayların seçime 30 gün kala sabit ilan ve reklam yerlerinden faydalanabileceği açıktır. Bu yerler parti ve adaylara İlçe Seçim Kurulları’nca yapılan kura ile ücreti karşılığında tahsis edilmektedir. Ayrıca ilgili habere konu olduğu gibi özel mülkiyetlere Büyükşehir Belediyesi’nin müdahale yetkisi yoktur.”
----------------------------------------------
BUGÜN AÇILIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seçim İletişim Merkezi bugün saat 17.00’de açılıyor. Köprübaşı’ndaki seçim ofisinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya da katılacak. CHP’li başkanlar açılışa tüm Eskişehirlileri davet etti. 12 Şubat Salı günü açılması planlanan Seçim İletişim Merkezi, Çekmeköy’de düşen helikopterde Eskişehirli Astsubay Başçavuş İlyas Kaya’nın şehir olması nedeniyle ertelenmişti.
----------------------------------------------
SORUN ÇIKARIYORLAR

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Küçük Sanayi Esnafı ile buluştu. Esnafa ‘Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ni anlatan Başkan Kurt, soruları da cevapladı. Başkan Kurt, “Birileri bu projeyi yapmamızı istemedi, yapılmaması için gayet gösterdi. Oysa projemiz maketine kadar hazırlanmış ve kazma vurulmayı bekliyordu. Ama şimdi bu proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda bekliyor. Eskişehir’in sorunlarını çözmekle sorumlu olanlar, Eskişehir’e sorun çıkartıyorlar. Hiçbir endişeniz olmasın, biz bu konuda kararlıyız, yeni dönemde bu projeyi mutlaka gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
------------------------------------------------
ŞEHRE YAKIŞACAK

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında ziyaretlerine son sürat devam ediyor. Baksan Sanayi Sitesi’nde esnafla bir araya gelen Sakallı, vatandaşın hem vatandaşın sorularına yanıt verdi hem de Eskişehir hakkındaki projelerini anlattı. Sosyal medya hesabından ziyaretlerden fotoğrafları paylaşan Sakallı, şu ifadelere yer verdi: “Baksan Sanayi Sitesinde esnaflarımız ile birlikteyim... Esnafımızın istek ve taleplerini dinledim. Baksan Sanayi Sitesini şehrimize yakışır bir hale getireceğiz. Bu şehrin esnafının, öğrencilerinin, tüccarının, tüm kesimlerinin sorunlarını çözeceğiz...”
----------------------------------------------
SOHBET ETTİ

AK Parti Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, vatandaşla buluşmaya devam ediyor. Sosyal medya hesabında fotoğraflar paylaşan Yüzügüllü şu notu düştü: “İlçemiz esnaflarını ziyaret ederek, sohbet edip, hayırlı işler diledik...”
-----------------------------------------------
BİR VAAT!

AK PARTİ ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VOLKAN DOĞAN:
Çevreye saygısı olmayan fikirlere, rant sevdasına, yeşile değer vermeyen projelere asla müsaade etmeyeceğiz. Termalimiz, kültürel çeşitliliğimiz ve bu çeşitliliğin bizlere bahşettiği, fakat bu zamana kadar açığa çıkarılamamış, ticari değere dönüştürülmemiş zanaatımız; her şart altında üretim yapan, fakat satışta zorlanan çiftçimiz ile birlikte, her Odunpazarlının pay alabileceği ticari bir ortama kavuşulacak.
------------------------------------------
BİR ADAY!

SAADET PARTİSİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI LEVENT BAŞTÜRK
MEMLEKET: MERZİFON
MESLEK: ARAŞTIRMACI YAZAR
YAŞ: 55
--------------------------------------------------
BİR TWEET!

#AnadoludanBakınca Eskişehir Yılmaz Büyükerşen’le güzel Odunpazarı Kazım Kurt’la bu değişmez.... (Efe Kuzey)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi