Şehir boşaldı

Okunma: 196
Videoyu Aç Şehir boşaldı
A
a

Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi’nde sınavların sona ermesi ile birlikte memleketlerine dönen öğrenciler sonrasında Eskişehir'de sakinlik yaşanıyor.

Üniversite öğrencileri dönem sonu sınavlarının sona ermesinin ardından, memleketlerine dönmek için Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne akın etti. Otobüs firmaları öğrencilerden gelen talebi karşılamak için ek seferler düzenledi. Öğrencilerin gitmesi ile birlikte Eskişehir'de durgunluk yaşanmaya başladı. Yaklaşık 100 bin öğrencinin eğitim gördüğü tahmin edilen Eskişehir'de gözle görülür sakinlik dikkat çekiyor. Doluluk oranlarının yüksek olduğunu belirten otobüs firması vardiya amiri Adnan Gül, “Şuan için araçlarımızın doluluk oranı yüksek ama tabi ki ek seferler yapıyoruz elimizden geldiği kadar, öğrencileri mağdur etmemeye çalışıyoruz” dedi.
“BİLET BULAMADIĞIMIZ OLUYOR”
Bilet fiyatlarının uygun olduğunu belirten Osmangazi Üniversitesi öğrencisi Onur Kaya, “Ailem şehir dışında olduğu için çok sık gidip geliyorum. Genelde bir sıkıntı yaşamasam da bu sınav dönemlerinde yoğunluktan dolayı bilet bulamadığımız oluyor. Fiyatlar ise gayet uygun Bursa’ya gittiğim için 20-22-25 lira arası değişiyor” dedi.Ek seferlerde bazı sorunlar ile karşılaştıklarını ifade eden Emre Taşdemir, “Bilet bulmak normalde zor olmasa da sınav dönemleri gibi istisnai dönemlerde zorlaşabiliyor. Bizde memnun olmasak da ek seferler gibi alternatif çözümlere yönelmek zorunda kalıyoruz” ifadelerini kullandı. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi