Şehrimizi harcatmayız

Okunma: 191
Videoyu Aç Şehrimizi harcatmayız
A
a

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca, Tepebaşı Belediyesi’nin borçlarının yasal sınırlarını aştığını belirterek, “Şehrimizi harcatmayız. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca, geçen Cuma günü Tepebaşı Belediye Meclisinde oy çokluğu ile kabul edilen faaliyet raporu hakkında açıklama yaptı. Belediyenin borçlarına dikkat çeken Kaynarca, geçtiğimiz ay Meclis’ten talep edilen 60 milyon liralık borçlanma yetkisinin yasal sınırları aştığını belirterek İçişleri Bakanlığı ve Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Hızlı borçlanma ile ilgili mevzunun çok ciddi boyutlara ulaştığını savunan Kaynarca, “Durum çok kritik bir noktaya geldi. Kanunen belirlenen sınırların üzerinde borçlanan, tarihin en ağır dönemini yaşayan Tepebaşı Belediyesi, şuanda yeni borçlanma talebi ve yeni borçlanmayla bir suç işlemeye başlamıştır. Biz bu toplantıdan sonra vatandaşların hakkını korumak ve denetim mekanizmasını çalıştırmak amacıyla suç duyurusunda bulunacağız” ifadelerini kullandı. Belediye bu kadar ağır borçlanma ile ne yaptığının da sorgulanması gerektiğini belirten Kaynarca, “Maalesef Büyükşehir Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi olmak üzere iki CHP’li belediyenin kavgası dışında Tepebaşı’na kazandırdığı dişe dokunur bir şey yoktur” diye konuştu.

MAKSADINI AŞAN CÜMLELER
Öte yandan Kütahya İl Başkanının Eskişehir ile ilgili söylemlerini eleştiren Kaynarca, “Kütahya İl başkanımızın maksadını aşan cümleler kullandığını düşünüyorum. Eskişehir’de yaşayan ve Eskişehirli olmaktan daima gurur duyan birisi olarak verdiği örneklerin çok sığ olduğunu ve Eskişehir’i bağlamadığını düşünüyorum. Orada başkanımız Kütahya’yı savunma maksadıyla böyle cümleler kurduğunu tahmin ediyorum. Ama bir Eskişehirli olarak Eskişehir’in kalitesizlikle suçlanmasını doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi