19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Şehrin iftiharı

Videoyu Aç Şehrin iftiharı
A
a

Şehir Hastanesi, 30 Ekim’de açılıyor. Gerek yatak kapasitesi gerek içerisinde bulunan son sistem cihazlar ile Şehir Hastanesi Eskişehir’in iftiharı olmaya hazırlanıyor.

Açılışıyla ilgili birçok spekülasyonun yayıldığı Şehir Hastanesi 30 Ekim’de hasta kabule başlayacak. Bin 200 yatak kapasitesi ve 224 poliklinik ile modern ve büyük hastane resmi çizen Şehir Hastanesi içerisinde görüntüleme, laboratuvar sitemi ve teşhis tedavide kullanılacak tüm cihazlar son sistem cihazlar olup, teknolojiyi yakından takip eder pozisyonda. Ayrıca hastanede bulunan odalar ise yoğunlukta tek kişilik olup, odaların içerisinde banyo, televizyon, refakatçi için koltuklar da bulunmakta.
BİR İLKİ BARINDIRIYOR
Türkiye’deki diğer Şehir Hastaneleri arasında bir ilki de içinde barındıran Eskişehir Şehir Hastanesi, 70 kişilik bir kreşe de sahip. Hastane personeli gün içerisinde çocuklarını kreş içinde bulunan oyun alanlarına bırakabilecek ve iş çıkışı çocuklarını buradan alabilecek. Aynı zamanda hastanenin temelinde 943 deprem izolatörü  bulunmakta ve 9 şiddetinde bir depreme dayanıklı yapıda. Açılış hazırlıklarında sona gelinen hastanede, önümüzdeki hafta içerisinde Eskişehir Devlet Hastanesi’nde Şehir Hastanesi’ne hasta nakilleri gerçekleşecek ve hastane 30 Ekim’den itibaren hasta kabulüne başlayacak. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi