Şelale çöplüğe döndü

Okunma: 187
Videoyu Aç Şelale çöplüğe döndü
A
a

Gürleyik şelalesi, ziyaretçilerin çöplerini bölgeye atması ve bölgede bunu denetleyecek bir zabıtanın bulunmaması sebebiyle turist kaybediyor.

Manzarası, havası ve berrak suyu ile ziyaretçileri kendine hayran bırakan Gürleyik şelalesi, merkeze yaklaşık 2 saat uzaklıktaki Gürleyik köyünde bulunuyor. Bölgede, şelaleyi koruyan bir kişi veya kurumun bulunmaması, bu turistik yerin çöplerle dolup taşmasına zemin hazırlıyor. Öte yandan şelale kenarına kurulan seyyar tuvaletlerin giderlerinin şelaleye akması, bölge halkının tepkisine yol açıyor.
Köyün doğal zenginliklerini korumak adına uzun yıllardır mücadele veren isimlerden Gürleyik Doğal ve Tarihi Varlıkları Koruma Geliştirme Derneği Başkanı Halit Gürsoy, “Burası en önemli turistik yerlerden biri. İnsanlar böyle ortamlarda bulunmak istiyor, doğayla beraber olmak istiyor ancak böyle bir görüntü ile karşılaştıklarında bundan vazgeçiyorlar. Her sene yaz ayları gelecek diye korkuyoruz. Yaz ayları mangal semaver demek. Buralar işte bu hale geliyor. Müracaatlarımız oldu. Bu yaz tüm kurumlarımız burası için elinden geleni yaptı onlara teşekkür ediyorum ancak bu yeterli değil. Buraya artık bir zabıta verilsin istiyoruz. Burası hepimizin” şeklinde konuştu. İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi