Selami Vardar kabri başında anıldı

Okunma: 197
Videoyu Aç Selami Vardar kabri başında anıldı
A
a

Eskişehir'in eski belediye başkanlarından Selami Vardar vefatının 16’ncı yıl dönümünde Asri Mezarlıktaki kabri başında anıldı.

Eskişehir'de iki dönem belediye başkanlığı yapan ve kalıcı hizmetleri ile hatırlanan Selami Vardar'ı anma törenine Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Adar, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP İl Başkanı Sinan Özkar, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, Mihalıççıklılar Dernek Başkanı Nurettin Kaba ve çok sayıda kişi katıldı.

‘ESERLERİ ÇOK FAZL’
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Adar, Selami Vardar'dan dualarını eksik etmediklerini söyleyerek, “Selami Vardar’ın yapmış olduklarını anmadan geçmek mümkün değil. Onun yapmış olduğu eserler yer altında çok fazla. Eskişehir'in tüm alt yapı işlemlerini hem projelendirme hem de yapım aşamasını Allah ona nasip etti. Vardar'ı saygı ve minnet duygularıyla anıyoruz" dedi.

‘YAPTIKLARININ ÖNEMİ VURGULANIYOR’
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, bugünkü kalabalık onun yaptıklarının önemini vurguluyor diyerek, “16 yıl sonra da anan bir kitlenin olması onun yaptıklarının önemini vurguluyor. Biz öldükten sonra da böyle anmalar nasip olur” diye konuştu.

‘BABAYDI’
Anma programında konuşan  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “O hakikaten bir abiydi, babaydı. Şehri kucaklayan bir insandı. Hesap işlerini çok iyi bilirdi. Parayı çok dikkatli harcardı. Çok özel ilişkilerimiz vardı. Benim siyasete girmemi istemezdi. ‘Sen işinde başarılısın. Siyasette ne yapacaksın’ derdi. Eskişehir Selami abisini hiçbir zaman unutmayacak" dedi.

‘BİZİ PİSLİKTEN KURTARDI’
Selami Vardar'ın Eskişehir'e çok önemli hizmetlerinin olduğunu söyleyen CHP İl Başkanı Sinan Özkar,  “Eskişehir'in altyapısı yoktu. Eskişehir'e çok büyük hizmetler yaptı. Selami Bey belediyenin parasını yerin altına gömdü ve bizi pislikten kurtardı. Akıllı bir adamdı, öngörülüydü” ifadelerini kullandı. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi