SEVDİĞİ EZGİLERLE YAD EDİLDİ

Okunma: 429
Videoyu Aç SEVDİĞİ EZGİLERLE YAD EDİLDİ
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79’uncu yıl dönümünde düzenlediği çeşitli etkinlik ve programlarla andı.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) “10 Kasım Atatürk’ü Anma Konseri” düzenledi. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Konseri’ne Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ile çok sayıda Eskişehirli katıldı.
Atatürk’ü Anma Konseri’nde konuşan Başkan Kurt, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşayacağını söyledi. Başkan Kurt konuşmasında şu sözleri söyledi: “10 Kasım 1938 Atatürk’ün ölüm tarihi ama 10 Kasım 2017, farkındasınızdır, Atatürk’ün doğduğu tarih oldu. Daha önce adını ağzına almayanlar, Atatürk demeye başladı. Bu, mutlaka bütün Türkiye’nin bir gün söyleyeceği gerçek. Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır.”
Tayfun Duman tarafından hazırlanan konserin solistliğini ise Gönül Onar ve Ergün Elibaş yaptı. Konserde solistler Atatürk’ün sevdiği ezgiler ile marşları seslendirildi. Solistler tarafından söylenen; Çalın Davulları (Selanik Türküsü), Bir Şuh-i Sitemkar, Yemenimin Uçları Çıkamam Yokuşları, Olmaz İlaç, Aşk Bağrımda Açtı Yara, Vardar Ovası, Manastırın Ortasında, Alişi’min Kaşları Kara, Hüseyni Rumeli Türküsü dinleyicilerin beğenisini kazandı. Solistlerin söylediği ezgilere dansları ile Beytullah Ay eşlik etti. Atatürk’ü Anma Konseri hep birlikte söylenen İzmir Marşı ile sona erdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi