Seyitgazi’de 245 kişi oy kullanamayacak

Videoyu Aç Seyitgazi’de 245 kişi oy kullanamayacak
A
a

CHP İl Başkanı Abdulkadir Adar il seçim kurulunun almış olduğu kararlara tepki gösterdi. Adar, “Seyitgazi’de yaklaşık 245 kişinin oy hakkı elinden alınmıştır” dedi.

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan yardımcısı Hüseyin Akçar Seyitgazi özelinde il seçim kurulunun almış olduğu kararlara tepki gösterdi. Seyitgazi’de CHP olarak yaptıkları itirazların reddedildiğini ancak AK Parti’nin itirazlarının kabul edildiğini ileri süren Adar, “Hukuk sistemini çalışamaz hale getirmek bir siyasi, bir hukuki suçtur. Seyitgazi’de yaklaşık 245 kişinin oy hakkı elinden alınmıştır. Sadece seçim kazanma uğruna bu tür işlerin yapılmaması gerekiyor. Bunlar Türkiye demokrasisine vurulan birer hançerdir” diye konuştu.
Hukuki mücadeleyi sonuna kadar vereceklerini belirten CHP Hukuk İşlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Akçar ise Seyitgazi İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Bülent Günaydın’ın muhalefet şerhi vermiş olduğunu belirterek “Muhalefet şerhinde o kadar güzel bahsediliyor ki; bunu okuduğumuz zaman bir hukuksuzlukla karşı karşı olduğumuz anlaşılacak. Bazı kişilerin oy kullanmalarının engellenmesi bizzat kendisi tarafından tespit edilmiş durumda. O kişilerle ilgili bütün beyanlar sunulmuşken verilen ret karını anlamak mümkün değil. Biz hukukun uygulanmasını istiyoruz” dedi. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi