ŞİDDETLE KINIYORUZ

Okunma: 275
Videoyu Aç ŞİDDETLE KINIYORUZ
A
a

Geçtiğimiz gün Odunpazarı Belediyesi Çarşı Zabıta Karakoluna yapılan saldırı TÜM BEL SEN tarafından kınandı. TÜM BEL SEN Şube Başkanı Ergun Uzun, “Saldırı ve şiddet kimden ve ne şekilde gelirse gelsin nefretle kınıyoruz” dedi.

Zabıta karakolu önünde gerçekleştirilen açıklamaya zabıta memurlarının yanı sıra Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da katıldı. Karakola yapılan saldırıyı kınayan TÜM BEL SEN Şube Başkanı Uzun, “Saldırı ve şiddet kimden ve ne şekilde gelirse gelsin nefretle kınıyoruz. Önceki günlerde Büyükşehir Belediyesi zabıtalarına yapılan saldırıdan sonra evvelki gün akşam Odunpazarı Belediyemizin Çarşı Karakolu’na yapılan bunun son örneğidir. Saldırıda karakolun camları kırılmasına rağmen yaralanma ve can kaybının olmaması en büyük tesellimiz olmuştur. Bu saldırıyı yapanları şiddetle ve nefretle kınıyoruz” dedi. Zabıta çalışanlarının diğer kamu çalışanlarından farklı olarak gece, gündüz demeden 24 saat esasına göre çalıştıklarını vurgulayan Uzun, “Zabıta çalışanları kimi zaman yaralanmakta, kimi zaman ise ölümle sonuçlanan saldırılara maruz kalmaktadırlar. Oysa ülkemizin yaşadığı ne işsizliğin, ne dilencilerin veya seyyar satıcıların sokaklara çıkmasının sorumlusu zabıtalar değildir” ifadelerini kullandı.
Bir anda ortaya çıkan işportacı ve seyyar satıcıları basınla paylaşan oda yöneticilerine de tepki gösteren Uzun, “Belediyelerimizin zabıta çalışanlarını çalışmıyor gibi göstermek çok doğru bir yaklaşım değildir. TÜM BEL SEN olarak zabıta emekçilerinin yanında olacağımızı ve bu tür saldırıların ise karşısında olacağımızı bir kez daha açıklıyoruz” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi