Şirintepe’de görkemli kapanış

Okunma: 345
Videoyu Aç Şirintepe’de görkemli kapanış
A
a

Altyapıya verdiği önemle bilinen Şirintepespor’da yaz okulu çalışmaları sona erdi. Eğitim gören 95 sporcu sertifika almanın mutluluğunu yaşadı.

95 sporcu futbol öğrendi
Okulların 3 ay önce tatile girmesinin ardından yaz futbol okulu açan Şirintepespor Kulübü burada 95 sporcuya futbol eğitimi verdi. Eskişehir’in deneyimli Antrenörü Burhanettin Beadini idaresinde futbolun teknik bilgilerini öğrenen minik futbolcular yaz okulunu tamamlanın mutluluğunu yaşadı.
Çok sayıda davetli katıldı
Şirintepespor’un yaz okulu kapanış töreni Yunusemre Spor Kompleksinde yapıldı. Törene Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Neşet Arduç, Şirintepespor Başkanı Kasım Karakaş ile spor ve siyaset camiasından çok sayıda davetli katıldı.
Ataç’a teşekkür (foto)
Açılış konuşmasını yapan Antrenör Burhanettin Beadini, Tepebaşı Belediyesi’nin çok güzel bir tesis yaparak spora ve sporcuya destek olduğunu belirterek, “Başkan Ataç’a çok teşekkür ediyorum. Bu tesis sayesinde Eskişehir’de çok sayıda sporcu yetişeceğine eminim. Biz de elimizden geleni yapıyoruz iyi futbolcular yetiştirebilmek için Şirintepespor olarak” dedi.
Güzel tesis kazandık (FOTO)
Şirintepespor Kulübü Başkanı Kasım Karakaş yaptığı konuşmada, “Çok verimli bir yaz geçirdik. 95 sporcuya futbol eğitimi verdik. Yetenekli çocuklarımız var. Bunlarla çalışmalarımız sürecek. Başkan Ataç’a Eskişehir’e böyle güzel bir tesis kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Birçok genç burada spor yapmanı imkanı yakalayacak” dedi.
Hediye ettik
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Bu tesis daha açılmadı ama biz yaz aylarında burayı kullanıma verdik. Şirintepespor şampiyon olduğunda buraya bu tesisi yapma kararı almıştım. Şirintepe’nin başarısına hediye olarak böyle düşündük. Ben size ve ailelerinize teşekkür ediyorum.”
Güçlü olacaksınız
“Spor insan hayatında çok önemli. Hayat boyu spor yapmak herkes için çok önemli. Şimdi sizler futbol oynayacaksınız. Aranızdan bazıları başarılı olacak, bazılarınız başka alanlara yöneleceksiniz. Başarılı olan kardeşlerimizin spor hayatını sürdürmesi çok önemli. Ancak eğitiminizde bir noksanlık olursa o sporun hiçbir kıymeti olmaz. Eğitimde de güçlü olacaksınız. İyi eğitim alacaksınız”
“Atatürk’ün sözünü unutmayın”
“Bu durumun en güzel örneği Efsanelerin kaptanı Fethi Heper aynı zamanda Anadolu Üniversitesi’nde profesör. Döneminde Türkiye’nin gözde sporcusu ve gol kralıydı. O açıdan hem eğitim hem spor çok önemli. Atatürk’ün sözünü biliyorsunuz ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ diyor Uluönderimiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünü sakın unutmayın. Hep akınızda olsun.”
Altyapının önemi büyük
“Türkiye’de altyapı diye bir şey kalmadı. Yöneticilerin dışarıdan para verip adam almak kolaylarına gidiyor. Altyapımız güçlü olursa Eskişehirsporumuz da güçlü olur. Eskişehirspor bugün çok ciddi sıkıntılar çekiyor. Bunun nedeni de altyapıyı terk etmelerinden kaynaklandı. O efsane takıma bakın 11’in 7 tanesi Eskişehir çocuğuydu. Gelenler de sonradan bizden çok Eskişehirli oldu. Altyapının önemini çok iyi kavrayın.”
Büyük mutluluk yaşadılar
Yapılan konuşmaların ardından yaz spor okullarına katılan 95 sporcuya katılım sertifikaları verildi. Küçük sporculara sertifikaları Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Neşet Arduç, Şirintepespor Başkanı Kasım Karakaş takdim etti. Hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle kapanış töreni son buldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi