SİSTEM DEĞİŞSİN

Videoyu Aç SİSTEM DEĞİŞSİN
A
a

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, mevcut rejimin değişmesi gerektiğini söyleyerek “Türkiye’de demokratik modele geçme mecburiyeti var” dedi.

Parti binasında DP’liler ile bir araya gelen Genel Başkan Gültekin Uysal gündeme dair açıklamalarda bulundu.
KRİTİK DÖNEMEÇ
Mevcut sistemi eleştiren Uysal, “Türkiye’nin içinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle çok esaslı değerlendirmeler yapmaya ihtiyaç duyduğumuz kritik dönemeçteyiz. Ülkenin çözemediği birçok yapısal sorun var ve vatandaşın yaşam koşullarını etkileyen sorunlar var. Bugün fiilen kurulmuş, keyfi rejimin çıktısı olarak çift haneli işsizlik, çift haneli enflasyon rakamları ve çift haneli faiz oranları sade vatandaşımızdan emeklimizi, memurumuzu büyük sanayicimizi etkiledi. Demokrasiden, hukuktan, eğitim sisteminden başlayarak yeniden kodlaması gerekirken tarihi geriye akıtırcasına yönetim sisteminin zafiyetlerini kapatacağımıza daha fazla zafiyet ortaya çıkması için bugünlere kadar getirildi” dedi.
GÜNDEM PERDELENİYOR
Demokrasinin doğru kurgulanması gerektiğini vurgulayan Uysal, “Meselenin siyasi partiler merkezinde değil Türkiye’de topyekûn bir sistem değişimi halinde milletimizin taleplerini bu kanallara aktaracak demokratik modele geçme gibi bir mecburiyeti var. Geçmediğimiz takdirde kamuoyunun değerlendirmesi gereken konular milletin göz içine girmesi mümkün görünmüyor. Gerçek gündem perdeleniyor” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi