Siyaset yapmaya devam edeceğiz

Videoyu Aç Siyaset yapmaya  devam edeceğiz
A
a

Türkiye Gıda ve Yardımcı İşçileri Sendikası (TEKGIDA-İŞ) Şubesi 11'inci Genel Kurulunda konuşan Genel Başkan Mustafa Türkel, sendikalara siyaset yapmayın diye telkinde bulunanlara tepki gösterdi. Türkel, "Siyaset yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Gıda ve Yardımcı İşçileri Sendikası (TEKGIDA-İŞ) Divan Express Otelde düzenlediği kongre ile başkanını belirledi. Tek liste ile gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Tarık Hastürk yeniden seçildi. TEKGIDA-İŞ'in 11'inci Olağan Kongresine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanvekili Dilaver Atay, siyasi parti ve diğer sendikaların temsilcileri ve TEKGIDA-İŞ'in şube başkanlarının yanı sıra TEKGIDA-İŞ Genel Başkanı Mustafa Türkel katıldı.
Gerçekleştirilen kongrenin hem şehrimize hem ülkemize hayırlı olmasını dileyen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Tepebaşı İlçe sınırları içerisinde TEKGIDA-İŞ sendikasının yapacağı sosyal tesislerin müjdesini verdi. Kendilerinden uygun alan isteyen sendika yetkililerini geri çevirmediklerini söyleyen Başkan Ataç, "İş yorgunluklarınızı, moral bozukluklarınızı orada atmanız en büyük dileğim" diye konuştu. Sendikalara siyaset yapmayın diye telkinde bulunanlara tepki gösteren Türkel, "Hayatın her anını belirleyen siyasi partiler bizim siyaset yapmamıza hoş bakmazlar ama bizim ücretlerimizi, çalışma şartlarımızı, hafta tatillerimizi, çocuklarımızın eğitimini, sağlık hizmetlerimizi belirliyor ise ve biz sendikalar üyelerimizin yaşam biçimini, refah seviyesini geliştirmek için bir sorumluluk taşıyor isek siyaset yapmaya devam edeceğiz. Siyasilerin buna alışması gerekiyor" dedi. Yönetim Kurulu ise şu şekilde: “Tarık Hastürk, Yılmaz Taşpınar, Uğur Kemal Varcan, Cafer Yılmaz, Mesut Ulutaş.” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi