23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Sofralar yeşilleniyor

Videoyu Aç Sofralar yeşilleniyor
A
a

Mihalgazi’de 4 bin dönüm alanda kurulu seralarda yetişen çoğu roka günlük 10 tır yeşillik, İstanbullu tüketicilerin sofralarını renklendiriyor. 


Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, yaptığı açıklamada, Eskişehir'de üretilen yeşilliklerin her mevsim İstanbulluların sofrasında bulunduğunu söyledi. Buluşan, kış mevsiminde Mihalgazi’de, yaz mevsiminde ise Sakintepe Mahallesi'nde seracılık üretiminin İstanbul'u adeta yeşillendirdiğinin altını çizerek, "Bakıldığında Tepebaşı ilçemize bağlı Sakintepe Mahallesi'nin 3 mevsim üretimi çok büyük. Kış mevsiminde Mihalgazi imdadımıza yetişiyor. Fakat diğer mevsimlerde ise yine Eskişehirli çiftçimiz her şekilde sofraları yeşillendirmek için üretime devam ediyor” dedi.  
YEŞİLLİĞİMİZ BORSA GİBİ
Yaklaşık 30 yıldır seracılık yapan Ali Üşenmez de Mihalgazi üreticisinin çoğu zaman zarar etmediğini ifade ederek, "Yıllardır ekmeğimizi bu yolla kazandık. Yeşilliğimiz borsa gibi. Bir gün bir bakıyorsunuz ki 'para etmiyor' diyorlar, bir gün ise fiyatlar memnun edici oluyor. Fakat malımız da pırıl pırıl bu yıl. Lezzeti ve ürünün kalitesine güveniyoruz." şeklinde konuştu. AA
 
Kaynak : Son Haber Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi