SONUNDA BU DA OLDU… İSYAN BAYRAĞI ÇEKİLDİ!

Okunma: 306
Videoyu Aç SONUNDA BU DA OLDU… İSYAN BAYRAĞI ÇEKİLDİ!
A
a

Eskişehirspor’da Siyah-Kırmızılı futbolcular en sonunda isyan etti. Genel Kurul’un ertelenmesi, başkan adayının çıkmaması ve ileri gelenlerin kulübe sahip çıkmaması üzerine futbolcular dün antrenmana çıkmadı. Teknik Direktör Yücel İldiz ise, “Şehrin Eskişehirspor’a karşı inanılmaz tepkisizliği ve sahipsizliği yüzünden oyuncular isyan etmek zorunda kaldı. Antrenmana çıkmadılar

Şehir çöküşü izliyor
Kurulduğu yıllarda ilklere imza atan, kupalar kaldıran, yıllarca lig şampiyonluğuna oynayan, İstanbul’u titreten Eskişehirspor, şu günlerde kaderine terk edildi. Beceriksiz yöneticilerin açtığı milyonlarca borç yüzünden kulüp yok olmanın eşiğinde. 260 Milyon TL’ye dayanan borç, kapıdaki puan silme cezası ve devam eden transfer yasağı Eskişehirspor’u her geçen gün karanlığa itiyor. Şehir ise koca devin çöküşünü uzaktan sessizce izliyor.
 
“Özveriyle çalışıyoruz”
Eskişehirspor Teknik Direktörü Yücel İldiz dün Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde basın mensuplarının karşısına çıktı. Morali bozuk bir şekilde konuşan İldiz, “Sizlerde farkındasınız gerçekten oyuncularımız özveriyle çalışıyor. Geldiğimiz noktayı futbol adına hepiniz görüyorsunuz. Son haftalarda bu neticelere de yansıdı. Geçen hafta skoru da kazandık deplasmanda. Moral açısından futbolcularımızın sevincini herkes görmüştür” dedi.
 
“Sahipsizliğe isyandır bu”
Şehrin sessizliğine parantez açan İldiz, “Bu kadar inanılmaz tepkisizlik ve sahipsizliğe oyuncular isyan etmek zorunda kaldı. Görüldüğü üzere salonda fitness yapıyorlar, antrenmana çıkmadılar. Eskişehirspor’u zora düşürmek değil dertleri ama haklı isyanlarının bilinmesini istiyorlar. Sahipsizliğe isyandır bu. Benim kanaatim bir an önce bu kulübün, idare edenlerin sorumluluk alması gerekir. Eskişehirspor telafisi olmayan yollara gidebilir” diye konuştu.
 
“Camiaya yazık olur”
Futbolcuların Eskişehirspor’un sahipsiz bırakıldığına işaret etmek için böyle bir karar aldığını savunan İldiz, “Oyuncularım bunu anlatmak istedi. Umarım bu sitem yerini bulur ve herkesi uyandırır. İnşallah süreç Eskişehirspor için iyi olur. Biz bu noktadayız. Bu hiçbir kulüp iyi değil. Böyle bir köklü kulüp için hiç iyi değil. Biz buraya plan proje içerisinde geldik. Çok zor bir konumdayız. Herkes bu durumu iyi incelemeli bu büyük camiaya yazık olur” dedi.
 
“Çare bulunmazsa…”
“Hiçbir şeyden etkilenmemeye çalışıyoruz demiştik ama geldiğimiz nokta bu” diyen deneyimli teknik adam, “Biz sahaya çıkıp elimizden geleni yapacağız. İnşallah bu tablo herkese bir ders olur. Seçilmişler, atanmışlar, iş adamı, vatandaş, herkesi bu tabloyu görmeye davet ediyorum. Artık toparlanmak için herkes işin ucundan tutsun. Puan silmelerle bilgim yok. Umarım çaresi bulunur. Bulunmazsa yapacak bir şey yok…” ifadelerini kullandı.
 
 
 
“Böyle devam ederse…”
“Bu tablo gerçek” diyen İldiz, “Bizim gelirken konuştuğumuz tablo bu değildi. Değerlendirmesini yapacağız. Şu an görevimizin başındayız. Tablo böyle devam ederse, başkanla konuştuklarımız görüştüklerimiz var. O çerçevede hareket ederiz. Bu durum hakkında değerlendirmeler yapacağız. Süreç neyse sağlıklı bir şekilde değerlendireceğiz. Elimden geldiğince profesyonelce durumu toparlamaya çalışıyorum” diye konuştu.
 
“Başkanla görüştüm”
“Birçok idari konu var konuşmamam karışmamam gerekir ama mecburen konuşuyoruz durumu anlatıyoruz” diyen deneyimli teknik adam, “Takım içeride herkesin duyarsızlığa, sahipsizliğe isyanı var. Geçen hafta içi başkanla görüştüm. Antrenmana çıkmama şu anda gelişen hadise. Arkadaşlarımız şimdi geldi bana bu kararlarını söyledi” ifadelerini kullandı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi