SORGULAYIN!

Videoyu Aç SORGULAYIN!
A
a

Tepebaşı Belediyesi Başkanı Ahmet Ataç, Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen kahvaltıda 600 genç ile bir araya geldi. Gençlerin sorularını yanıtlayan Başkan Ataç, “Sorgulayan beyinlerin artmasının önemi çok büyük. Bu yüzden sizlerin kendinizi geliştirmesi çok önemli, geleceğimiz sizlersiniz” dedi.

Tepebaşı Belediyesi’nin gençler için gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Ataç, “Kent merkezinde iki adet merkezimiz zaten sizlerle dolup taşıyor, bir tane de Sütlüce’de hizmete girecek. Bilimin önemi, sorgulayan beyinlerin artmasının önemi çok büyük. Bu yüzden sizlerin kendinizi geliştirmesi çok önemli, geleceğimiz sizlersiniz. Sizlerin geleceğe hazırlanması çok önemli, belki de aranızdan bir arkadaş ilerde belediye başkanı olur. Bakın 20 senedir Eskişehir’de büyük bir mücadele var. Hiçbirinize bugüne kadar, ‘Gelin, bize oy verin’ demedim, demeyeceğim. Söyleyeceğim tek şey, kesinlikle demokrasiye katılım gösterin ve oy kullanın” ifadelerini kullandı.
PEK ÇOK SORU
Başkan Ataç daha sonra gençlerin kendisine sosyal medya üzerinden yönelttiği soruları cevapladı. Başkan Ataç’a; “Hayatta yapmaktan en fazla zevk aldığınız şey nedir, nasıl belediye başkanı oldunuz, Büyükşehir Belediyesi’ne neden aday olmadınız, gençlerin mezun olduktan sonra Eskişehir’de kalması için neler yapacaksınız, kaç çocuğunuz var, gençler hakkında onlardan fikir alıyor musunuz, gençler için de ağız ve diş sağlığı merkezi açacak mısınız?” gibi sorular yöneltildi. Gençler ayrıca Başkan Ataç’a Gençlik Merkezleri’ne siyaset sokulmadığı için de teşekkür etti.
ENDİŞEM YOK
Gençlerin samimiyet ile sorduğu soruları cevaplamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Başkan Ataç, “Sadece siz gençlerimiz için değil; çocuklarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız için durmadan çalışıyoruz. Herkese hizmet ulaştırınca da her ortama rahatlıkla girip çıkabiliyoruz. Bir belediyenin verebileceği ne kadar katkı varsa, elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız” diye konuştu. Başkan Ataç, “Türkiye’yi nasıl bir gelecek bekliyor?” sorusunu ise “Gençler ile birlikte doğru adımlar atarsak, sizleri geleceğe hazırlarsak, bence gelecekle ilgili ülkemizin hiçbir sıkıntısı olmaz. Mustafa Kemal Atatürk nasıl ki tüm ümidini gençlere bağlamışsa, benim de sizler ile birlikte gelecekten hiçbir endişem yok” şeklinde cevapladı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi