Sorunun parçası sorunu çözemez

Videoyu Aç Sorunun parçası sorunu çözemez
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Taşıyıcılar Kooperatifi ziyaretinde yük şoförleri ile bir araya geldi.

Son olarak Taşıyıcılar Kooperatifinde şoförlerin taleplerini dinleyen belediye başkanları, artan mazot fiyatları sebebiyle şoförlerin ekonomik olarak sıkıntı yaşadığının altını çizdiler. Ziyarette konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç “Türkiye’nin ekonomik açıdan her geçen gün kötüye gittiğini hep birlikte görüyoruz. Sizlerin de mazot, parça fiyatları gibi başlıca giderlerinizin fiyatları çok yükseldi. Geçtiğimiz ay 4 gün boyunca Çamlıca esnafımızı gezdim. Yemek sektörü dışında işler çok durgun, birçok dükkan kapanıyor. Çizilen pembe tablolar ile gerçekler arasında çok büyük fark var. Sorunun parçası sorunu çözemez” dedi.  Televizyonda lanse edilen Türkiye ile gerçeği arasında büyük fark olduğunu belirten Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt “Geçen sene mazotu ve lastiği ne kadara alıyordunuz bu sene ne kadar alıyorsunuz. Bunu en yakından bilen sizlersiniz. Her gün daha da yoksullaşıyor daha da sıkıntılı günler yaşıyoruz. Eğer halinizden memnunsanız devam edin. Eskişehir Belediyelerinin başarılı belediyeler olduğunu biliyorum. Bu nedenle biz devam etmek istiyoruz. Sizlerden destek bekliyoruz” dedi.
CEVABI SANDIKTA VEREBİLİRSİNİZ
Park yerinde iş bekleyen yüzlerce kamyonu görünce çok üzüldüğünü belirten Başkan Büyükerşen ise “Ekonomimizin iyi olduğunu iddia edenler bu görüntüleri görmezden geliyorlar. Ama gerçekler ortada. Mazot fiyatları ve yedek parça fiyatları dövizlerin yüksek olması sebebiyle belinizi büküyor. Buna ek olarak köprü ve gişe ücretleri de eklenince teker dönsün diye iş kabul ettiğinizi biliyorum. O yüzden sandığa giderken aklınızın ve vicdanınızın sesini dinleyin istiyorum. Çünkü pembe tablolar çizerek ile sizin sorunlarınızı görmezden gelenlere karşı en iyi cevabı yine sandıkta sizler verebilirsiniz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi