SOSYAL MEDYADA ES ES FIRTINASI

Videoyu Aç SOSYAL MEDYADA ES ES FIRTINASI
A
a

19 Haziran 1965’te kurulan Eskişehirspor, dün 54 yaşına girdi. Anadolu Yıldızı’nın doğum gününde spor ve siyaset camiasından çok sayıda kişi Twitter’dan kutlama mesajı paylaştı.

Futbolun mihenk taşladında
Şehrin en büyük markası olan Eskişehirspor, dün 54’üncü yaşına girmenin gururunu yaşadı. 1965 yılının ilk aylarında Eskişehir’de profesyonel bir takım kurulması fikirlerinin oluşmaya başlamasıyla, 24 Mayıs 1965’te federasyona ilk başvuru yapıldı. 19 Haziran 1965’te ise Eskişehirspor resmen kuruldu. Anadolu futbolcunun önderi kısa sürede Türk futboluna damgasını vurmayı başardı. Bugün 54 yaşında olan Es Es, taraftarıyla ve 1965-1975 yıllarındaki büyük başkaldırışıyla hala futbolumuzun mihenk taşlarından.
 
Çok sayıda tweet atıldı
Eskişehirspor’un 54’üncü yaşını spor ve siyaset camiasındna çok sayıda isim kutladı. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen’den, Tepebaşı Belediyesi Başkanı Ahmet Ataç’a, Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt’tan Es Es’li futbolcu ve taraftarlara kadar çok sayıda isim Anadolu Yıldızı’nın yeni yaşını kutladı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi