Sözde değil özde destek

Videoyu Aç Sözde değil özde destek
A
a

Tepebaşı Belediyesi, Köy Enstitüleri’nin hikayesini anlatan Yücel’in Çiçekleri isimli belgesel filmin, Eskişehir galasına ev sahipliği yaptı. Etkinlikte konuşan Yeni Kuşak Köy Enstitülüleri Derneği Başkanı Ayhan Türkseven, Başkan Ataç’ın kendilerine sözde değil özde destek olduğunu belirterek, teşekkür etti.

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gala gösterimine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, Eğitim İş Sendikası Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Yeni Kuşak Köy Enstitülüleri Derneği Başkanı Ayhan Türkseven, Başkan Yardımcısı İlyas Küçükcan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
UMUTLUYUZ
Yeni Kuşak Köy Enstitülüleri Derneği Başkanı Ayhan Türkseven, “Bu kalabalık gelecek adına bizleri umutlandırıyor. Bize her zaman destek olan, ‘Köy Enstitülüler’ denildiğinde sözde değil, özde destek sağlayan Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a huzurlarınızda teşekkür ederim” dedi ve bir teşekkür plaketi takdim etti. Aldığı plaketten ötürü teşekkür eden Başkan Ataç ise “Bizler aydınlanmaya büyük değer veririz. Her zaman Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun düşüncelerinden yana olduk. Onların ışığını her zaman içimizde hissetmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
FİLM GÖSTERİLDİ
Etkinlikte daha sonra Hasan Ali Yücel ve İsmail Tonguç’un, köy köy gezerek gerçekleştirdikleri bir eğitim devriminin sonucu olan Köy Enstitüleri’nin anlatıldığı Yücel’in Çiçekleri filminin gösterimine geçildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi