Sümeyye’den bir madalya daha

Okunma: 596
Videoyu Aç Sümeyye’den bir madalya daha
A
a

Kazandığı başarılarla Eskişehirlilerin gururu olan Büyükşehir GSK sporcusu Sümeyye, Dublin’de yapılan Paralimpik Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.

 Avrupa’nın en hızlısı
Amatör sporlarara büyük destek vererek  başarılı sporcular yetiştiren ve Eskişehir’i uluslararası alanda başarıyla  temsil eden Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, yüzme dalında büyük bir başarıya imza attı. Nisan’da Brezilya’da düzenlenen ‘Open Water Swimming World Championships’ yarışlarında birinci olan Büyükşehir GSK sporcusu Sümeyye Boyacı, İrlanda-Dublin’de düzenlenen Paralimpik Avrupa Şampiyonası’nda sırt üstü yarışlarda 45.21’lik derecesiyle Avrupa Şampiyonu oldu. 50 metre sırtüstü stilde altın madalya kazanan Sümeyye, ülkemizi başarıyla temsil etti.
 
“Tarih yazmaya devam ediyor”
 Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de Sümeyye’nin büyük başarısını  sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile kutladı. Başkan Büyükerşen paylaştığı mesajda, “Sümeyye Boyacı tarih yazmaya devam ediyor! Dublin’de düzenlenen Paralimpik Avrupa Şampiyonası’nda Büyükşehir Spor Kulübümüzün sporcusu Sümeyye Boyacı, altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu. Kendisini bu büyük başarıdan dolayı yürekten kutluyor, gözlerinden öpüyorum!” ifadelerine yer verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi