TALEPLERİ SIRALADI

Videoyu Aç TALEPLERİ SIRALADI
A
a

ETO Başkanı Metin Güler, Ocak ayı olağan meclis toplantısında, belediye başkanı adaylarına Eskişehir’de trafik, kentsel dönüşüm, Sanayi Çarşısı sorunun çözülmesi, Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun kurulması gerektiğini hatırlattı.

Eskişehir Ticaret Odası’nda 2019 yılının ilk olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. ETO Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantı, Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara’nın açılış konuşması ile başladı. Ocak ayı faaliyetlerinin sunum olarak paylaşıldığı toplantıda gündem maddeleri meclis üyeleri tarafından karara bağlandı.
GÜNDEM SEÇİM
Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, ülkede ve Eskişehir’de gündemin yerel seçimler olduğunu belirterek, şehre yön veren kuruluşlardan biri olan Eskişehir Ticaret Odası’nın da seçilecek olan belediye başkanlarından talepleri olduğunu dile getirdi. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi, Eskişehir Fuar Kongre Merkezi ve Şehir Hastanesi’nin yakın yerleşimi nedeniyle bölgede trafiğin yoğun olmasından bahseden ETO Başkanı Güler, adayların bu noktadaki trafik yoğunluğuna yönelik çözüm bulmaları gerektiğini söyledi.
SAHİP ÇIKILSIN
Kentsel Dönüşüm meselesinin hem şehrin geleceğini hem de inşaat sektörünü yakından ilgilendirdiğini kaydeden Güler, Sanayi Çarşısı sorunun da bir an önce çözülmesi gerektiğini dile getirdi. Eskişehir’in kongre ve fuar turizminde uluslararası pazardan hak ettiği payı alabilmesi için Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun kurulması gerektiğini hatırlatan Güler, dünyada kongre pazarlama ve şehrin tanıtılması faaliyetlerinin bu bürolar tarafından yürütüldüğünü söyledi. Eskişehir’de planlanan Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun da valilik ve belediyelerin ortak inisiyatifiyle hayata geçirilmesinin önemine değinen Güler, tüm şehrin kurum ve kuruluşlarıyla kongre ve fuarcılık endüstrisine sahip çıkması halinde Eskişehir’in bu yönde büyük mesafe kat edebileceğini dile getirdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi