TANGO ŞÖLENİ

Okunma: 229
Videoyu Aç TANGO ŞÖLENİ
A
a

Senfoni Orkestrası ve Devlet Çoksesli Korosu işbirliği ile ‘Tango Dünyası’ konseri verdi. Finalde ise dansçılar, aşk ve tutkunun dansı tango ile Eskişehirlilere görsel şölen yaşattı.

Latin Amerika’nın tüm dünyada hayranlıkla izlenip dinlenen tango müziği ve dansı,Senfoni Orkestrası’nın düzenlediği ‘Tango Dünyası’ konseri ile izleyenlere dolu dolu bir gece yaşattı.Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu’nun konuk olduğu konser Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde gerçekleşti. Senfoni Orkestrasını Şef Ender Sakpınar, Devlet Çoksesli Korosu’nu Burak Onur Erdem’in yönettiği konserin ilk bölümünde, Luis Bacalov’un ‘Misa Tango’ adlı eseri seslendirildi. 
Konserin ikinci bölümünde ünlü besteci Astor Piazzolla’nın Milonga del Angel (Meleğin Dansı) adlı eserini Tolga Sakman Senfoni Orkestrası ile seslendirdi. Tango Dünyası konserinin final bölümünde, dansçılar Feyza Çelik Orbay, Koray Orbay, Esma Engin ve Ayhan Demir, Horacio Salgan’ın ‘A Fuego Lento’ ve Mariano Mores’in ‘El Firulete’ adlı eserleri eşliğinde tangonun sert fakat bir o kadar da zarif figürleriyle salonu dolduran sanatseverlere aşk ve tutkuyu yaşattı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi