Tepebaşı ışık saçıyor

Okunma: 223
Videoyu Aç Tepebaşı ışık saçıyor
A
a

DİSK Genel İş Sendikası ve Tepebaşı A.Ş arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Törende konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Sanayide insanlar işsiz kalırken Tepebaşı hala işçi alıyor. Tepebaşı olumsuzluklar içinde bir ışık saçıyor” dedi.


DİSK Genel İş Sendikası ve Tepebaşı A.Ş arasında Tepebaşı Belediyesi önünde toplu iş sözleşmesi töreni düzenledi. Törene DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve işçiler katıldı. Törende konuşan ve Tepebaşı Belediyesi’nin Türkiye’deki olumsuzluklar içinde ışık saçarcasına istihdam sağladığını ve belediyeye işçi aldığını söyleyen Ataç, “İşimize sahip çıkacağız, belediyemize sahip çıkacağız, belediyemiz size sahip çıkacak. Eğer biz birlikte hareket eder, birlikte yürürsek birçok zoru aşarız. Ekonomi kötü giderken, sanayide insanlar işsiz kalırken Tepebaşı hala işçi alıyor. Tepebaşı olumsuzluklar içinde ışık saçıyor” diye konuştu.
ESKİŞEHİR’E GENEL İŞ ŞUBESİ
Genel İş’in Eskişehir’de güçlendiğini ve yakın zamanda bir şubeyi hak ettiğini duyuran Genel İş Remzi Çalışkan, “Biz emeğimizin hakkını isteriz, alın terimizin karşılığını isteriz, biz çocuklarımız geleceği için, ülkemizin geleceği için alın terimizin hakkını isteriz bu toplu sözleşmelerde bu hakkın alınması için önemlidir. Ancak her şeyden önce bir arada haykırmak ve haklarımızı bir arada talep etmek önemlidir. Türkiye’de bir kriz olduğu ortada ve bu kriz yükü biz emekçilerin sırtına vurulmaya çalışıyor. Biz örgütlü olmalıyız. Hem emeğimizin hakkı hem de sınıf hattımız güçlü olsun ki demokrasi hakkını güçlü kuralım” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından imza töreni gerçekleşti ve işçilerle hatıra fotoğrafı çekildi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi